Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V dnešných dňoch používa sociálne siete obrovské množstvo ľudí. Tí s obľubou „lajkujú“ stránky, ktoré sa im páčia. Čím viac označení „páči sa mi to“ má stránka, tým je populárnejšia a v očiach ostatných používateľov dôveryhodnejšia. Milióny lajkov sa však zháňajú ťažko, no Číňania našli riešenie aj na tento problém. Ich farma dokáže rozdávať tisíce likeov každú chvíľu.

Videozáznam sa podarilo zhotoviť istému ruskému reportérovi, podľa ktorého sa na tejto farme nachádza približne 10 000 smartfónov. Tie sú nastavené tak, aby rozdávali označenie „páči sa mi to“ na stránky zákazníkov, ktorí sú za tieto služby ochotní platiť stovky, ba až tisíce dolárov. S veľkým množstvom likeov si stránky získavajú na sociálnych sieťach väčšie publikum a ich obsah sa šíri rýchlosťou svetla.

Likezdroj fotografie: Pixabay

Nenechaj si ujsť
Svoj názor môžeš pomocou reakcií po novom vyjadriť v ďalšej časti Facebooku

Reportérovi sa podarilo zachytiť aj dvoch pracovníkov sediacich pri počítačoch, no nezdalo sa, žeby „lajky“ rozdávali na svojich účtoch. Podľa odborníkov sa najväčšie manipulácie týchto rozmerov dejú práve v ďalekej Číne a Rusku, no vo výsledku je vplyv týchto fariem celosvetový. Tento spôsob nie je využívaný iba na rozdávanie označení „páči sa mi to“, ale aj na vytváranie falošných účtov na sociálnych sieťach.

Výskumníci z Univerzity v Indiane zistili, že až 15 % všetkých účtov na Twitteri môže byť falošných. Celkový počet registrovaných používateľov na tejto sociálnej sieti je 319 miliónov. Z toho má byť až 48 miliónov účtov falošných. Podobný problém prednedávnom zasiahol aj sociálnu sieť Instagram. Vtedy na nej rozdával srdiečka v komentároch bot známy ako Instagress.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú