Nebolo tomu tak dávno, kedy Facebook oficiálne predstavil nový spôsob hodnotenia jednotlivých príspevkov. Reakcie, ako ich táto sociálna sieť nazvala, zožali ihneď po spustení veľký úspech a používatelia z celého sveta si ich nesmierne obľúbili.

Mnohí z nich si už dokonca bez tejto funkcie nedokážu modrú sociálnu sieť ani len predstaviť. Túto skupinu teda rozhodne Facebook potešil aj minulý mesiac, kedy tieto reakcie sprístupnil aj v aplikácii Messenger. Teraz ale vzniká ďalší dôvod na radosť, keďže sa oficiálne dostávajú aj do sekcie komentárov. Tam budeme môcť využívať rovnakú šesticu, akú využívame pri príspevkoch v News Feede. Žiadne obohatenie o dislike, ako pri Messengeri, sa teda nekoná. Napriek tomu, že informácia o rozšírení tejto obľúbenej funkcie nepochybne potešila veľkú časť používateľov Facebooku, tak prináša zároveň mierne obavy.

zdroj fotografie: Screenshot/Natt Garun

Nenechaj si ujsť
Daj zbohom zasekanému Messengeru! Facebook na Slovensku spúšťa jeho odľahčenú Lite verziu

Je totižto celkom možné, že nevinné smajlíky slúžiace na ohodnotenie príspevku v značnej miere ovplyvnia našu komunikáciu. Hlavne tá najmladšia generácia bude vyrastať do sveta s Facebookom, kde obľúbenú skratku „lol“ nadobro nahradí jedna z reakcií. Bude tiež veľmi zaujímavé sledovať kam ešte reakcie pribudnú. Možno tak budeme čoskoro reagovať aj na „populárne“ stories alebo nám najnavštevovanejšia sociálna sieť na svete umožní ohodnotiť celý profil, a teda aj jeho majiteľa, jediným smajlíkom. Čo si o implementácii tejto funkcie myslíš ty? Nezabudni to však vyjadriť reakciou, pretože slová sú tu zbytočné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP