Engadget upozorňuje na novú produktovú líniu spoločnosti Realme, ktorá patrí pod čínskeho giganta Oppo. Práve Realme teraz oficiálne predstavilo ekosystém MagDart, ktorý priamo kopíruje MagSafe od Apple.

MagSafe MagDart pre Android so slušným výkonom

Realme predstavilo hneď niekoľko kľúčových noviniek postavených na myšlienke spojenia magnetov s telefónmi. Azda dvomi najdôležitejšími kúskami sú magnetické nabíjačky, ktoré zvládnu výkonné bezdrôtové nabíjanie. Ide o vôbec prvé využitie magnetického bezdrôtového nabíjania medzi Android smartfónmi.

Realme

Spoločnosť ponúkne svetovo najrýchlejšiu magnetickú bezdrôtovú nabíjačku MagDart o výkone 50 W, ktorá dopĺňa rýchle káblové nabíjanie SuperDart s výkonom 65 W (rebrandované SuperVOOC od Oppo). Najvýkonnejšia MagDart nabíjačka nabije 4500 mAh batériu doplna už za 54 minút. Kvôli svojmu výkonu je navyše doplnená o aktívne chladenie ventilátorom.

Tradičnejší magnetický „puk“, ktorý je takmer úplne totožný s MagSafe od Apple, nesie označenie MagDart 15 W. Táto nabíjačka má byť až o takmer 27 % tenšia v porovnaní s konkurenčným riešením zo zámoria. Realme tvrdí, že týmto spôsobom dokáže nabiť 4500 mAh batériu za 90 minút.

Realme sa inšpirovalo u Apple aj pri iných produktoch

Číňania sa vo veľkej miere inšpirovali aj u magnetickej peňaženky, ktorá sa identicky pripína na zadnú stranu smartfónu a ponúka 3 priehradky na karty. Je vyrobená z kvalitnej vegánskej kože a disponuje skladacím stojanom.

Realme predstavilo aj trojicu produktov, u ktorých sa opäť aspoň čiastočne inšpirovalo u Apple. Prvým takýmto výrobkom bude karbónový obal na smartfón Realme GT s MagDart modulom. Nasleduje externá magnetická baterka, ktorá funguje aj ako vertikálny nabíjací stojan.

Ďalším z radu magnetických doplnkov Realme je osvetlenie MagDart Beauty Light. To ide v šľapajach okrúhlych svetiel určených pre vlogy. Tentokrát je prisvetlenie vyklápacie a magneticky sa pripína na zadnú stenu telefónu.

NEPREHLIADNI
Externá MagSafe batéria je nový tromf Apple. „Odomkol“ ňou iPhonom 12 dlho žiadanú funkciu

Spoločnosť tak týmto spôsobom otvára nové dvere pre ekosystém magnetických doplnkov pre Androidy. Realme ale neuviedlo, kedy uvidíme prvé zariadenia kompatibilné s MagDart. Veríme, že štandard bude neskôr podporovaný aj u sesterských firiem Oppo či OnePlus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú