Čínsky výrobca telefónov OnePlus už dlhé roky patrí medzi to najschopnejšie, čo ponúka trh s Androidom. Ako mnohé ázijské konglomeráty, aj táto spoločnosť je súčasťou väčšieho technologického spoločenstva.

V minulosti si si mohol všimnúť, že Oppo, dlhoročný konkurent primárne Xiaomi a Vivo, figuroval na trhu ako experimentálny výrobca elektroniky. Vyznačoval sa najmä nezvyčajnými smartfónmi, ktoré za vyššie ceny ponúkali funkcionality a najmä inžinierske prvky „ako z budúcnosti“.

Preslávili sa napríklad modelom Find X, ktorý všetkých očaril vysúvacím mechanizmom, či jedným z prvých prototypov kamier ukrytých pod displejom. Málokto nezainteresovaný však vedel, že šlo o materskú spoločnosť u nás ďaleko populárnejšieho OnePlus.

Aktualizácia 29. júna:

Oppo od dnes oficiálne spúšťa predaj svojich smartfónov a príslušenstva na Slovensku. Po prezentovaní na sociálnych sieťach dnes spoločnosť spustila aj oficiálnu stránku pre slovenských zákazníkov, ktorým ponúka prvé produkty.

Medzi nimi je zatiaľ dvojica smartfónov Oppo Reno5 5G a Oppo Reno Z. Okrem toho v ponuke nájdeme aj dvojicu TWS slúchadiel Oppo Enco Buds a Oppo Enco Air.

Oppo

Bližšie informácie o cenách zariadení a príslušenstva, ako aj dostupnosti u predajcov či operátorov neboli zatiaľ zverejnené.

Pôvodný článok z 22. júna:

Došlo k oficiálnemu ustanoveniu vzťahov

XDA Developers píše, že vzťahy medzi ázijskou dvojicou sa síce razantne nemenia, no zmení sa komunikácia so subjektami z vonku. Na únik oficiálnej dokumentácie upozornil používateľ Twitteru, Evan Blass.

Ako upozorňuje zdroj, dokumentácia sa týka školenia pracovníkov z oblastí vzťahov s verejnosťou. Podotýka, že pokiaľ sa týchto osôb média alebo ostatné subjekty spýtajú na vzťah spoločností Oppo a OnePlus, vyslovene majú odvetiť, že OnePlus je značkou v rámci spoločnosti Oppo, pričom naďalej bude fungovať ako nezávislá jednotka.

Ide tak o tvrdenie, o ktorom už všetci vedeli, no konečne sa veci udávajú na pravú mieru a je dosť možné, že OnePlus a Oppo si v budúcnosti budú na trhu ešte väčšmi konkurovať. Zároveň nebude dochádzať k predávaniu osobných údajov o zákazníkoch medzi firmami.

Dokumentácia tak zahmlene pripomína aj obe nadstavby operačných systémov spoločností, pričom naznačuje, že v blízkej budúcnosti by sme sa mali dočkať aspoň drobných zmien. ColorOS (Oppo) a OxygenOS (OnePlus) sú si pritom veľmi podobné.

Vzhľadom na chýbajúce vysvetlenie je dosť možné, že OnePlus pomaly, ale iste prejde na ColorOS. Aj keď v blízkej budúcnosti by k zmenám na globálnych trhoch dôjsť nemalo, čínske modely OnePlus už niekoľko piatkov fungujú práve na systéme ikonickom pre telefóny Oppo.

Dorazí aj na Slovensko

Čínske Oppo začalo s expanziou aj na slovenský trh, kde sa už čoskoro dočkáme smartfónov značky z oficiálnej distribúcie. Naznačujú tomu reklamy, ktoré Oppo spustilo na sociálnych sieťach prostredníctvom nových oficiálnych účtov. Spoločnosť prostredníctvom príspevkov propaguje napríklad smartfón Oppo Reno5 5G, ale aj rýchle nabíjanie SuperVOOC 2.0.

Vydajte sa na cestu životom s Reno5 5G a spoznajte svet doposiaľ nevídanej rýchlosti, lepšej konektivity a bleskovo rýchlej odozvy ⚡.

Posted by OPPO Slovensko on Sunday, June 20, 2021

Zatiaľ nie je známe, kedy na pulty slovenských predajní prvé smartfóny značky zavítajú, no podľa oficiálnych príspevkov by tomu malo byť „čoskoro“. Ako prvý by mal byť v predaji práve propagovaný model Reno5 5G. Slovenský trh tak obohatí ďalší veľký hráč z Ázie, ktorého doteraz poznali predovšetkým zarytí fanúšikovia smartfónov, no onedlho bude značka dobre známa všetkým Slovákom.

Od svojho založenia pred 17 rokmi sa spoločnosť rozšírila celkovo už do 40 krajín sveta a rapídne zvyšovala aj svoj podiel na trhu smartfónov, ktorý v 1. kvartáli tohto roka narástol na 10,8 % v globále.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom