Aj keď si spoločnosť Apple väčšinu komponentov v zariadeniach navrhuje sama, pri ich výrobe sa musí obracať na externé spoločnosti. To by sa však v budúcnosti mohlo zmeniť, minimálne čo sa displejov týka.

Podľa najnovších správ, spoločnosť Apple začala vôbec po prvýkrát navrhovať vlastné displeje pre zariadenia. Robiť tak má len niekoľko kilometrov od Apple Parku v Cupertine. Objekt má veľkosť až  5760 metrov štvorcových a pracuje v ňom 300 zamestnancov. Informáciu priniesli ľudia, ktorí majú k celej veci veľmi blízko, informuje agentúra Bloomberg.

Lepšie než súčasné OLED panely

Podľa tejto správy, má spoločnosť pracovať na displejoch s technológiou MicroLED, ktoré majú lepšie vlastnosti, než súčasná zobrazovacia špička v podobe OLED panelov. Nové displeje by tak mohli byť jasnejšie, tenšie, no zároveň aj menej energeticky náročné. Sú však oveľa náročnejšie na výrobu, čo v minulom roku malo viesť takmer k úplnému zavrhnutiu projektu. Inžinieri však odvtedy pokročili a nová technológia má byť už v pokročilom štádiu.

Nenechaj si ujsť!
Apple znova zabudol na chybu v iOS 11. „Veselo’’ ju ukazuje v ďalšej reklame

Táto správa zrejme nepoteší spoločnosti ako Japan Display, Samsung, LG či Sharp, ktoré patria medzi najväčších výrobcov. Táto správa dokonca spôsobila pokles ich akcií na ázijskom trhu, a to aj napriek tomu, že prípadné zariadenia sa na trh dostanú až o niekoľko rokov. Ak by sa spoločnosti podarilo MicroLED displej skutočne implementovať do svojich zariadení, bolo by to pre Apple tá správna voda na mlyn. Pre ostatných výrobcov by to mohlo byť problém hlavne z hľadiska, že by prišli o lukratívneho klienta, akým Apple s enormným počtom predávaných zariadení bezpochyby je.

Medzi prvými zariadeniami, ktoré by prišli s týmto displejom by mali byť Apple Watch. Nebude to však jednoduché. Hromadná výroba si vyžaduje nové výrobné zariadenia. Tie by mohli byť v Číne, alebo v podobnej krajine, kde ja dostupná lacná pracovná sila. Vyskytnúť sa môžu aj rôzne neočakávané udalosti, ktoré by mohli celý vývoj spomaliť, prípadne úplne zastaviť. Alebo sa objaví nová technológia, ktorá bude oveľa lepšia a efektívnejšia. Nechajme sa prekvapiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom