Battle royale, ako ho poznáme dnes, vďačí za celosvetovú obľúbenosť najmä revolučnej hre PlayerUnknown’s Battlegrounds. PUBG vyšlo v roku 2017 a od začiatku lákalo státisíce hráčov z celého sveta na dovtedy nevídaný herný zážitok. Aktuálne už zďaleka nejde o najhranejší titul v rámci žánru, no najnovšie informácie portálu GAMINGbible naznačujú, že sa chystá priame pokračovanie PUBG 2.

Od módu až k súčasnému fenoménu

Podobne ako legendárna DOTA vo fantasy stratégii Warcraft 3, aj PUBG začínal ako mód v hre DayZ, ktorá vzišla opäť z módu pre vojenský simulátor ARMA 2 od českých Bohemia Interactive.

Vývojár Brendan Green stojaci za pôvodným módom PUBG čerpal inšpiráciu z rovnomenného filmu Battle Royale a v momente, ako DayZ dostala zelenú na samostatnú hru, si zbalil kufre a odišiel svoj nápad realizovať inam. Spojil sa s kórejským štúdiom Bluehole Ginno Games, kde sa z neho zanedlho stal výkonný riaditeľ, štúdio sa premenovalo na PUBG Corporation a zvyšok príbehu už je dobre známy.

KRAFTON, Inc.

Aj napriek tomu, že sa hre stále darí, na povrch sa dostala informácia, že štúdio Krafton, ktoré aktuálne pod sebou združuje Bluehole aj PUBG Corporation, pracuje na pokračovaní. Tieto novinky zverejnil cez Twitter hráčom dobre známy leaker PlayerIGN, ktorý pravidelne prináša informácie o nadchádzajúcich skinoch, nových módoch alebo zmenách na mape. Podľa všetkého bude mať aj PUBG 2 pevné základy v realistickosti, no zároveň pôjde o samostatne stojacu hru vystavanú na osvedčených základoch svojho predchodcu.

Krafton plánuje priviesť pôvodných vývojárov z PlayerUnknown’s Battleground, čo v prípade, že ide o priamy sequel, dáva najväčší zmysel. Jedným dychom ale treba dodať, že tieto informácie zatiaľ neboli oficiálne ohlásené ani vydavateľmi, ani vývojármi. Vzhľadom na to, že na trhu už sú oveľa viac hranejšie battle royale tituly ako Fortnite alebo Call of Duty: Warzone, je namieste oživenie značky PUBG práve vydaním pokračovania, ktoré si pod svoje krídla vezmú pôvodní vývojári.

Celá situácia je zaujímavá aj tým, že v PUBG univerze sa chystá ešte jedna hra. The Callisto Protocol už má viditeľné kontúry, stojí za ním tvorca série Dead Space a rovnako ako DS, aj v tomto prípade pôjde o hororový žáner odohrávajúci sa vo vesmíre, konkrétne na jednom z mesiacov Jupitera. Trailer na The Callisto Protocol nájdeš vyššie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom