banner-zuk-z2-fixedNenápadná spoločnosť Chuwi zaoberajúca sa výrobou tabletov za nízke ceny raz za čas prinesie veľmi lákavú novinku. Dnes opäť prišiel ten čas a na svet sa oficiálne dostal nový Chuwi Vi10 Plus.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Ako je už pri niektorých čínskych tabletoch zvykom, aj tento poslúži ako tablet alebo ako plnohodnotný notebook. Jedná sa teda o takzvané „2 v 1“. V prípade práce v „tabletovom“ režime sa samozrejme bude najviac hodiť bez klávesnice, no po jej pripojení a so systémom Windows 10 poslúži výborne aj ako plnohodnotný notebook. Používateľ sa pozerá na 10,8-palcový displej s dostatočným FullHD rozlíšením a pomerom strán 3:2. Displej navyše poskytuje veľmi dobrú viditeľnosť vďaka maximálnej hodnote jasu 450 nitov. Na prvý pohľad tablet disponuje prívetivým a tenkým dizajnom.

Chuwi-Vi10-Plus-1-1-768x542

TIP: Chuwi HiBook je luxusný dual-boot tablet s Intel X5 Cherry Trail a 4 GB RAM za 210 €

Srdcom zariadenia je procesor z dielne Intel, a to Intel Atom Cherry Trail X5 s grafickým čipom Intel HD Graphics 8. generácie. Operačným systémom je aktuálne veľmi populárny RemixOS, ktorý je upravený Android pre počítače a dopĺňa ho klasika v podobe Windowsu 10. Fotoaparát na zadnej strane tablet neponúka a nájdeme ho len na prednej strane v podobe 2 MPx snímača. Na škodu nie je ani USB Type-C port a obrovská 8400 mAh batéria s rýchlym nabíjaním pri výstupoch 5V/ 2A. Nižšie nájdete ceny a výbavu jednotlivých verzií.

  • 2 GB RAM + 32 GB ROM, RemixOS 2.0 (upravený Android pre PC) – 155 €
  • 4 GB RAM + 64 GB ROM, dual-boot Windows 10 a Remix OS 2.0 – 220 €

Chuwi-Vi10-Plus-2-1-768x542

Určite ste si všimli, že základná verzia tabletu neponúka dual-boot, čo je trošku škoda. Rovnako nepoteší ani fakt, že magnetická klávesnica a stylus HiPen H2 nie sú v cene a v prípade záujmu ich je potrebné dokúpiť zvlášť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom