Na to, aby si sa dostal ku kvalitnej filmovej produkcii, nemusíš mať nutne predplatený Netflix alebo HBO GO. Stačí, ak si na YouTube nájdeš kanál s názvom Česká filmová klasika, ktorého bezplatnú prevádzku zabezpečuje český Národný filmový archív a Sky film distribution v spolupráci so Štátnym fondom kinematografie.

K dispozícii je archív viac ako 160 filmov, ktoré sú prehľadne zoradené podľa žánrov. Nájdeme tu prevažne dramatické filmy českej produkcie, napríklad Sextánka alebo Oáza, no na svoje si príde aj divák hľadajúci komédie, ako sú Milenky starého kriminálnika alebo Hroch či historické kúsky, medzi ktoré patrí dnes už klasika Kladivo na čarodejnice.

Nezabúda sa tu ani na mladšieho diváka, pre ktorého je pripravených zatiaľ 49 animovaných filmov. Rodičia tak môžu svojim ratolestiam pred spaním pustiť asi najznámejšieho mravca s červenou mašľou, Ferda, Kuličku alebo Fikmika.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / YouTube / Česká filmová klasika

Filmový kanál Česká filmová klasika vznikol v roku 2018 a v poslednom čase je pridávanie filmov do databázy ešte intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. Posledný film bol pridaný včera a ide o titul Dievča za výkladom. Vzhľadom na vek týchto snímok je obdivuhodná ich maximálna možná kvalita, akou sa na YouTube dostanú.

Prečítaj si tiež
Finále dramatického hitu, nový projekt The Rocka aj akciou nabitý blockbuster. Vyberáme to najlepšie z novej ponuky na Netflixe

Ak máš rád kvalitnú domácu kinematografiu, určite by si nemal tento kanál prehliadnuť. Ak ti náhodou príde viac než 160 filmov zadarmo málo, určite zváž aj knižnicu YouTube kanálu FILMY ČESKY A ZADARMO, o ktorej sme ťa rovnako predtým informovali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom