Študenti z Karlovej Univerzity v Prahe majú dôvod na radosť. Ich hra Attentat 1942 sa dočkala významnej pocty, keď bola nominovaná na ocenenie EXCELLENCE IN NARRATIVE, ktoré je udeľované na Independent Games Festival v San Franciscu. V rámci hier sa jedná o jednu z najväčších akcií, ktorú prirovnávajú k udeľovaniu (herných) Oscarov. Ako hra dopadne sa dozvieme 21. marca 2018, kedy sa koná finále a odovzdávanie cien.

Hra bola vyvinutá na Filozofickej a Matematicko-fyzikálnej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe. Je súčasťou série Československo 38-39. Z tej postupne vychádzajú herné tituly, vykresľujúce významné udalosti českých a československých dejín. Rozpráva príbehy z obdobia nacistickej okupácie Československa z pohľadu ľudí, ktorí ju zažili. Dej sa točí okolo známeho atentátu na Reinharda Heydricha, ktorí spáchali za pomoci odboja Slovák Jozef Gabčík a Čech Ján Kubiš.

Dej o ktorom rozhodneš ty sám

Príbeh začína zatknutím vašeho deda len krátko po tom, ako bol spáchaný atentát na Heydricha. Tvojou úlohou je zistiť, akú úlohu zohral počas atentátu, prečo nič nepovedal svojej rodine a či bol skutočne súčasťou odboja. Bohužiaľ sa nedozvieme nič z príbehu Gabčíka a Kubiša.

Nenechaj si ujsť!
Tie najlepšie herné kúsky pre tvoj nový počítač. S týmito hrami sa rozhodne nebudeš nudiť

Hra je založená na filmových rozhovoroch a interaktívnych komiksoch, vďaka čomu sa bude dej vyvíjať podľa toho, ako sa rozhodneš ty sám. Hru však úspešne dokončíš, len ak vyberieš tie správne odpovede. Môže sa tak stať, že niektoré dialógy budeš musieť opakovať viackrát.

Po skončení každého rozhovoru sa pred tebou objaví tabuľka, v ktorej môžeš vidieť, ako jednotlivé konverzácie dopadli. Celkovo hra obsahuje rozhovory s ôsmimi osobami, použité sú v nej aj skutočné historické zábery a jej súčasťou sú aj rôzne minihry.

Autori ďalej sľubujú, že už usilovne pracujú na ďalšom pokračovaní. Opísané v nej bude povojnové usporiadanie Československa. Je to tak skvelá príležitosť priblížiť všetkým ľuďom historické udalosti, ktoré mali významný vplyv na obe krajiny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom