Niet pochýb o tom, že koniec roka 2016 priniesol príchuť smartfónov budúcnosti. Zaslúžila sa o to najmä čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá prekonala všetky prekážky a priniesla revolučný, takmer bezrámikový model Mi MIX.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Toto zariadenie, ktoré stelesňuje eleganciu, futuristické technológie a špičkový výkon zároveň je snom mnohých technologických nadšencov. Vzhľadom na enormný úspech skrz-naskrz celým svetom si je teda Xiaomi vedomé toho, že od druhej generácie v tomto roku budú očakávania veľmi vysoké. K slovu sa ako prvý prihlásil sám CEO Xiaomi, Lei Jun, ktorý jemne naštŕbil dohady o tomto smartfóne. Už na začiatok padla ohromná správa, nakoľko aj Mi MIX 2 bude mať na starosti známy francúzsky dizajnér Philippe Starck.

Xiaomi Mi MIX môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Mi MIX 2zdroj fotografie: Gizmochina

Práve Philippe je známy svojou odvážnou povahou pri dizajnovaní, a tak sa od novinky neočakávajú absolútne žiadne kompromisy či neduhy. Títo páni teraz hlavne dumajú nad tým, aké vylepšenia majú priniesť, no jednu už vieme naisto teraz. MIX-ko pre rok 2017 opäť posunie hranicu dizajnu smartfónov na novú úroveň, kedže sa plánuje zbaviť akýchkoľvek rámikov a svoj displej rozprestrie na celej prednej strane. Odstránené budú aj hardvérové ovládacie tlačidlá z okrajov.

Xiaomi Mi MIX

Podobným smerom sa vraj zamýšľa ísť aj Apple pri výročnom iPhone 8, ktorý by mohol postrádať tradičné domovské tlačidlo, respektíve celú prednú stranu pokryje len displej. Pán Starck je však nesmierny vizionár a svoje futuristické plány chce pretvoriť aj do svojho ďalšiehp počinu, ktorým je telefón bez displeja. Áno, čítaš správne, toto zariadenie sa bude volať ALO a ponúkne umelú inteligenciu, ktorá prečíta svojmu majiteľovi zaznamenaný text skrz kameru.

ALOzdroj fotografie: Gizmochina

Postupom času vraj dokáže sám odosielať aj správy či e-maily len zadávaním skrz hlasové ovládanie. Telo bude pokryté špeciálnou formou prírodnej živice, ktorá dokáže sama opraviť nevkusné škrabance.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]