banner-mate-9
Nový Huawei Mate 9 patrí k jedným z najlepších smartfónov, ktoré boli tento rok predstavené. Výrobca postupne predstavil spolu až tri verzie tejto novinky. Mate 9-ke pribudla aj Lite verzia, no spoločnosť chcela potešiť aj zákazníkov, ktorí ocenia prémiový dizajn a predstavila tak Mate 9 vo verzii Porsche Design, ktorého samotné súčiastky sú extrémne drahé.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prednedávnom predstavil Huawei trojicu skvelých smartfónov Mate-línie. Okrem samotnej Mate 9-ky a jej Lite verzie, prišla na trh aj edícia v špeciálnom dizajne Porsche. Ten očarí najmä exkluzívnym dizajnom, za ktorý si zákazníci priplatia. No tí, ktorí si už tento smartfón kúpili, zrejme netušili, ako draho ich vyjde jeho oprava či výmena jednotlivých súčiastok.

huawei-mate-9-oficialne-foto-porche-edicia
zdroj fotografie: Huawei

TIP: Displej novinky Huawei Mate 9 ostal nepoškodený aj po ohnutí celého smartfónu

Na opravu poškodeného displeja, základnej dosky či inej súčasti modelu s Porsche dizajnom zaplatíte poriadne mastné ceny. Niektoré sú dokonca natoľko vysoké, že sa skôr oplatí kúpiť nový kus, ako opravovať ten starý. Najdrahšou súčiastkou je základná doska, no vysokú cenovku má aj displej či zadný kryt zariadenia, ktoré sú podľa nás až prehnane drahé. Veď, pozrite sa sami, koľko eur si výrobca za jednotlivé súčiastky pýta.

Ceny súčiastok: 

  • Displej – 645 €
  • Základná doska – 1 100 €
  • Zadný kryt so snímačom odtlačkov prstov – 343 €
  • Batéria – 13 €
  • Predný fotoaparát – 12 €
  • Zadný fotoaparát – 48 €
Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
33%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
33%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]