OLED displeje od LG údajne prešli testom kvality amerického giganta Apple a môžu sa v blízkej budúcnosti stať súčasťou nových iPhonov.

Kalifornský gigant a Samsung sú rivali, no na druhej strane dokážu aj spolupracovať. Apple využíva vo svojich najlepších smartfónoch mnohé súčiastky od svojho konkurenta a jednou z najdôležitejších súčastí je OLED displej. Teraz sa však snaží závislosti od Samsungu zbaviť a plánuje začať práve od displejov. Podľa informácií od kórejského portálu ETNews si Apple zvolil ako svojho sekundárneho dodávateľa displejov spoločnosť LG Displays.

Zamieša LG karty v hre medzi Applom a Samsungom?

Najnovšie správy hovoria, že OLED displeje od LG prešli testami kvality a sú tak na najlepšej ceste k tomu, aby sa stali súčasťou najnovších smartfónov z dielne Applu. Konkrétne sa bude jednať o iPhone Xs a Xs Max. Dostupnejší model XR displej od LG nedostane, nakoľko je vybavený LCD panelom. Samsung sa teraz môže cítiť trochu ohrozený, nakoľko bol od roku 2017 jediným dodávateľom OLED displejov pre Apple so zmluvou na 100 miliónov kusov. To mu umožňovalo kontrolovať cenu dodaných displejov, no po schválení displejov od LG môže teraz Apple zjednávať o lepších podmienkach predaja.

Displeje od LG v iPhonoch sú oveľa bližšie než si myslíme

LG používa aktuálne OLED displeje vo svojej vlajkovej lodi LG V30 a je tiež dodávateľom displejov pre smartfóny Pixel 2 XL. Zo strany viacerých technologických kritikov a expertov však displeje v týchto smartfónoch údajne nie sú práve na najvyššej úrovni.

No na druhej strane vieme, že Apple si na kvalite svojich smartfónoch zakladá a pokiaľ displeje od LG prešli testami kvality, budúci zákazníci sa nemusia ničoho obávať. V apríli sa taktiež vynorila informácia, že LG nebude schopné pokryť požiadavky Applu na množstvo dodaných displejov. Portál ETNews však informuje, že LG práve buduje novú továreň na OLED displeje, aby všetky požiadavky naplnil. Displeje od LG v iPhonoch sú teda oveľa bližšie k realite než si myslíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú