Minulé desaťročie znamenalo vo svete hier skvelé obdobie, kedy sa mnohé ich vlastnosti zdokonaľovali k spokojnosti hráčov. Samozrejme nechýbalo mnoho žánrov, aby si svoju obľúbenú hru mohol vybrať naozaj každý. Milovníci motoristických hier od roku 2008 na titul Burnout Paradise nezabudli, no teraz si ho môžu znova vychutnať aj s novými vylepšeniami.

Posledná dekáda toho zmenila v hernom svete naozaj veľa a hráči sa tak dočkali realistickejšej grafiky, fyziky, ale aj pútavých dejov, ktoré ich pri obrazovkách držali celé hodiny. Popri rôznych stratégiách, akčných tituloch sa však vyvíjali aj závodné hry. V poslednom menovanom žánri medzi tie najznámejšie hry svojho času patril práve Burnout Paradise, ktorý ale zasa hlási návrat. Tvorcovia mu však pridali mnohé novinky, ktorými sa ujme medzi hráčmi aj v dnešnom hernom svete s náročnými požiadavkami.

Burnout Paradise je tým pravým závodom, kde sa hráči nemusia báť o nedostatok kolízií alebo malý herný svet. Detailnú fyziku simulácií neponúka, no to mu rozhodne odpustíme

S vývojom herného hardvéru sa vyvíjali aj možnosti počítačových hier, z ktorých sa postupom času stali precízne spracované tituly schopné simulovať podmienky ako v reálnom svete. Nie každý hráč si však zakladá na extrémnej fyzike a realistických detailoch. Hry sú jednoducho o zábave. Pokiaľ teda niekto hľadá presnú simuláciu reálnych závodov, môže sa obrátiť na hry ako Forza Motosport, alebo Grand Turismo. Burnout Paradise je však presne tou hrou, kde hráč nehľadí na detailné natočenie kolies, dynamiku áut, ale iba na čistý zážitok z hry, ktorá si svojim spracovaním získala milióny fanúšikov.

Vysoká rýchlosť a búračky sú definíciou pre Burnout Paradise aj v Remastered verzii

V tejto hre jednoducho hráč nepotrebuje poznať manuálne ovládanie prevodovky, či správne driftovať. Po zapnutí je jedinou úlohou ísť vpred a zvíťaziť. Aj keď extrémne tlačenie tlačidla vpred auto neurýchli, stále je tu možnosť využiť „boost“ a počas „lietania“ na asfalte vyrobiť nejakú tú haváriu. Ponuka áut však neobsahuje závodné beštie z talianskych stajní, ale jedinečné modely vytvorené iba pre svet Burnout Paradise. Niektoré môžu dizajnom známe fára pripomínať, no oficiálne značenie modelov v hre nenájdeme.

Havárie, havárie a zas tie havárie.

Nenechaj si ujsť
Poznáme nové informácie o GTA 6. Kedy príde, koho nového uvidíme a kde sa odohrá?

Burnout Paradise je rozhodne jedna z mála hier, ktorá navodzuje pocit neistoty a možnej nehody už od riadenia prvého, aj keď nie najlepšieho auta. Tvorcovia hry jej jednoducho dodali ten správny šmrnc, ktorý ocení každý milovník rýchlej virtuálnej jazdy. Ani po 10 rokoch však tento titul nestráca svoju skvelú povesť a medzi hráčov sa vracia práve preto, aby im pripomenul, aký skvelý bol aj v roku 2008. Ten pocit rýchlej jazdy a pohľad na haváriou zdemolovanú karosériu je jednoducho pre mnohých fanúšikov nenahraditeľný.

Herný svet nepatrí k najväčším, no hráčom má čo ponúknuť.

Mapa v tejto hre nie je navrhnutá podľa žiadnej predlohy a ide čiste len o fantáziu tvorcov. K hre však už neodmysliteľne patrí aj licencovaná pesnička „Paradise City“ od Guns ‚n‘ Roses. Počas skúmania tohto otvoreného sveta môže hráč naraziť na rôzne úlohy a výzvy, ktoré mu ponúknu nielen tradičné preteky, ale aj kaskadérske závody či ničenie nepriateľských áut vytlačením z cesty. Objavovanie však hráčom odhalí aj mnoho tajných zákutí, chodieb či skokanských mostíkov, s ktorými môžu robiť ďalšie nebezpečné kúsky. V Burnout Paradise je teda o zábavu postarané.

Bohatému prostrediu nechýbajú hory či pláže.

Nenechaj si ujsť
Playstation 4 je súverenne najobľúbenejšou hernou konzolou. Toto sú tie najlepšie hry, ktoré sa oplatí vyskúšať

Počas jazdy si hráč vychutnáva pohľad na rozmanité okolie, ktoré sa behom chvíle dokáže zameniť vysoké hory za slnečné pláže. Pri závodení z jedného konca mapy na druhý sa tak ukážu rozdielne oblasti. Jej prostredie si hráči navyše rýchlo zapamätajú a po niekoľkých odohraných hodinách budú vedieť cieľ svojej cesty aj bez toho, aby sa neustále pozerali na mapu. Jednotlivé regióny je totiž možné od seba ľahko rozoznať.

S Burnout Paradise sa nebude nudiť nikto ani v Remastered verzii.

Špičkové simulátory reálnych závodov ako Forza Motosport môžu ponúknuť dokonalý zážitok z verne spracovanej grafiky a fyziky, no neponúkajú toľko zábavy ako Burnout Paradise. V tejto hre hráč stále narazí na nejaké miesto, z ktorého by mohol autom na chvíľu vzlietnuť do vzduchu, alebo ho len tak poriadne rozmlátiť. Tento titul je však aj po 10 rokoch legendou svojho žánru, na ktorú si radi zaspomínajú mnohí hráči. Pre nich je teraz Burnout Paradise dostupný v novej verzii, ktorá ponúka vylepšené vlastnosti, aby sa zážitky z rýchlej a nebezpečnej jazdy znásobili. Už za takmer 40 € si tak túto „Remastered“ verziu môžu kúpiť všetci majitelia herných konzol PlayStation 4, 4 Pro a Xbox One a One X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom