CEO spoločnosti Huawei, Liang Hua, bol nedávno v konfrontácii s miestnymi reportérmi, ktorí sa ho, prirodzene, pýtali na to, akým systémom príde Mate 30, ktorý očakávame už túto jeseň. Jeho odpoveď však bola veľmi nejasná.

Aj na základe tejto správy môžeme vidieť, že konflikt medzi Čínou, respektíve Huawei a USA ešte stále nie je zažehnaný. Liangovo vyjadrenie na otázku, pre ktorý operačný systém sa v budúcnosti rozhodnú, bolo veľmi jednoznačné, no napriek tomu stále otvorené. Ako informuje portál BGR, Liang reportérom povedal, že ak im USA dovolí používať Android bez akýchkoľvek obmedzení, určite zostanú pri ňom.

Na druhej strane, ak zákaz nestiahnu, budú musieť pristúpiť k prechodu na vlastný operačný systém. Najbližšie mesiace tak budú pre Huawei zrejme tými najkritickejšími a možno aj najprelomovejšími mesiacmi v histórii spoločnosti.

Zákazníci Huawei sa však zrejme neboja ani prípadnej zmeny OS, o čom nasvedčujú aj prieskumy trhu za druhý kvartál 2019. V nich si Huawei vedie veľmi dobre, medziročne si dokonca výrazne polepšil a aktuálne mu patrí druhá priečka v počte predaných smartfónov. Ako informuje portál Forbes, Huawei si drasticky polepšil najmä na domácom trhu, kde za posledný štvrťrok predal 37.3 milióna zariadení.

CEO spoločnosti však všetkých ubezpečil, že  Huawei bude aj naďalej spoločnosť, ktorá sa bude predovšetkým zameriavať na celosvetový trh, nie na ten domáci. Či už teda príde Mate 30 s operačným systémom Android, alebo s vlastným systémom, rozhodne pôjde o technológiami nabitý kúsok, ktorý podľa nás rozhodne prinesie revolučné funkcie v rôznych oblastiach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú