Spoločnosť Microsoft oznámila oficiálne spustenie služby Xbox Cloud Gaming cez webové prehliadače, ktoré bolo doteraz dostupné len v beta verzii. Hráči si tak budú môcť vychutnať viac ako 100 herných titulov na svojich PC a Apple zariadeniach. Medzi krajinami, v ktorých Microsoft cloudové streamovanie hier spustil, je aj Slovensko.

Ako upozorňuje IGN, hry budú dostupné pre všetkých predplatiteľov služby Xbox Game Pass Ultimate. Prístup k Xbox Cloud Gaming je možný cez oficiálnu stránku, ďalšou podmienkou pre hranie je použitie jedného z podporovaných internetových prehliadačov – Chrome, Microsoft Edge alebo Safari. Potom už hráčom nič nebráni vo využití celej hernej knižnice na zariadeniach iPhone, iPad, PC alebo Mac.

Čítal si už? 
Fascinujúci Unreal Engine 5 vyráža dych fotorealistickou grafikou. Budú takto vyzerať hry budúcnosti?

Pripomeňme, že na zariadeniach Android je Xbox Cloud Gaming dostupný už od septembra minulého roka, kedy sme službu podrobili aj detailnému testu.

Výkonnejšie servery

Microsoft zároveň so spustením služby prešiel aj na nové servery, ktoré po novom tvoria práve konzoly Xbox Series X. Výkon v beta verzii doposiaľ zabezpečovali Xbox One servery. V praxi to znamená prechod na streamovanie v 1080p/60 fps, rýchlejšie načítavanie hier, ako aj podporu next-gen herných titulov.

Na hranie je možné použiť ovládače priamo od Microsoftu, partnerské ovládače navrhnuté pre Xbox alebo overené ovládače s podporou cloud gamingu od iných výrobcov, než je Microsoft.

Zahráš si tak napríklad aj s použitím ovládača DualShock 4. Pripojenie prebieha klasicky cez Bluetooth alebo USB kábel. Na mobiloch je možné využiť dotykové ovládanie priamo cez obrazovku, ktoré aktuálne podporuje viac ako 50 herných titulov.

Microsoft však nezanevrel ani na majiteľov konzol Xbox One a plánuje pre nich sprístupniť streamovanie hier z konzol Series X/S. Bližšie informácie o dátume spustenia zatiaľ neprezradil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom