Taxislužby si prešli v posledných týždňoch výraznými zmenami, ktoré im prinieslo schválenie novely zákona o cestnej doprave. Kvôli nemu musí taký Bolt „za jazdy“ doplniť výbavu vodičov a ich dokumenty, čo by mohlo mať za následok zvýšenie cien. Spoločnosť Bolt sa kvôli novej legislatíve dostala do nepríjemných problémov, no čoskoro sa vráti staro-nová konkurencia, ktorá už robí nábor vodičov.

Nedávna zmena zákona č.9/2019 Z.z. upravuje potrebnú administratívnu výbavu vodičov taxislužieb ako Bolt, ktorí musia po novom spĺňať niekoľko nových podmienok. Práve Bolt sa však kvôli týmto zmenám ocitol nepripravený a jeho šoféri nestíhajú chodiť k zákazníkom na čas. O týchto zmenách informovala spoločnosť aj na oficiálnej stránke.

Bolt zavádza presnejší systém určovania cien

Vyššie náklady na nové doplnky a licencie sa však môžu odraziť aj na výsledných cenách služieb. Samotný Bolt ale zmeny cien neplánuje a zákazníci teda budú platiť toľko, čo doteraz. Hoci ostávajú poplatky rovnaké, zmenil sa spôsob, akým budú výsledné ceny vypočítané, o čom nás informovala spoločnosť Bolt.

Nenechaj si ujsť
Vodiči v taxislužbe Bolt majú veľké problémy. Trpia tým aj obyčajní ľudia

V súčasnej dobe neplánujeme zvýšenie cien. Momentálne používame pre výpočet ceny „upfront pricing“. Táto cena sa určuje pomocou niekoľkých faktorov, medzi ktoré patrí aj aktuálna dopravná situácia na cestách, momentálny dopyt po službe, dojazdová vzdialenosť vodiča vzhľadom k objednávke a ďalšie.

Tento nový systém výpočtu ceny nahrádza už nepoužívaný koncept „tarifov“ práve preto, aby sme mohli vypočítať cenu čo najpresnejšie v závislosti na rôznych faktoroch, ktoré môžu cenu ovplyvniť,“ vyjadrila sa pre FonTech.sk spoločnosť Bolt.

Uber ponúkne vodičom jednorázovú odmenu

Na otázky o zmene cien sme sa opýtali aj spoločnosti Uber, ktorá nám však neposkytla bližšie stanovisko. Na oficiálnej facebookovej stránke sa ale objavila ponuka, ktorá definitívne potvrdzuje návrat tejto služby do bratislavských ulíc. V príspevku Uber láka nových aj bývalých vodičov na odmenu vo výške 100 €, ktorá im bude vyplatená po 50 jazdách v priebehu 4 týždňov.

Začni jazdiť s Uberom v BratislaveZarábaj a získaj uvítaciu odmenu 100 EUR naviacBuď sám sebe šéfom. Jazdíš kedy chceš ty

Gepostet von Uber am Montag, 15. April 2019

Ponuku bude možné využiť po opätovnom spustení služby, ktorá u nás končila na jar minulého roka, no bude obmedzená len do 1. júna. Uber tak chce prilákať vodičov, aby začali jazdiť v Bratislave. Na cesty sa však už vrátia s potrebnými licenciami a budú spĺňať nové podmienky zákona o cestnej doprave. Kedy presne plánuje spoločnosť spustiť prevádzku v hlavnom meste Slovenska, ale zatiaľ nie je známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom