Zdá sa, že jedna z najkontroverznejších hier posledných rokov sa nakoniec predsa len dočká pokračovania, informuje Videogames Chronicles. Death Stranding 2 naberá reálne kontúry, do vydania nás však čaká dlhá a neistá cesta.

Príchod nového dielu rozporuplne prijatej hry od uznávaného herného tvorcu Hidea Kojimu v nedávnom rozhovore potvrdil ústredný protagonista hry, známy herec Norman Reedus.

Ten na otázku ohľadom budúcnosti značky reagoval odpoveďou, že si myslí, že Death Stranding 2 vznikne. Od Reedusa to nie je prvé vyjadrenie, v ktorom avizoval aj príchod pokračovania.

playstation 4
Kojima Productions

V marci minulého roka herec známy z The Walking Dead potvrdil, že momentálne rokuje o vzniku ďalšej hry od Hidea Kojimu. Vtedy však nešpecifikoval, že by malo ísť o Death Stranding 2.

Death Stranding po vydaní v novembri 2019 rozdelil herný tábor na dve základne – jedna skupina hráčov novinku zatracovala a označovala ju za simulátor chôdze či donáškovej služby, zatiaľ čo opačný tábor nedal dopustiť na neopozeraný dystopický svet i komplexné dejové zasadenie.

Vydanie neisté a v nedohľadne

Pre Sony aj kvôli tomu zďaleka nešlo o taký hit, aký si herná spoločnosť predstavovala a dlho neboli známe ani predajné čísla novinky. S nimi sa zástupcovia Sony podelili až rok a pol po vydaní hry, pričom Death Stranding mal predať približne päť miliónov kópií.

Číslam však rozhodne napomohlo aj vydanie titulu na počítačoch v lete minulého roka, aktuálne sa navyše chystá finálna režisérska edícia, ktorá okrem grafických vylepšení obsahuje aj nové misie a doplnky do hry. Pozrieť si ich môžeš aj vo videu z Gamescomu.

"Death Stranding"/Kojima Productions

Vyjadrenie Normana Reedusa teraz fanúšikom značky síce dáva nádej na pokračovanie, momentálne však nič nie je isté a situácia s Death Stranding 2 sa môže ešte dramaticky zmeniť.

O služby Hidea Kojimu medzičasom prejavil záujem aj Microsoft, ktorý s ním mal v nedávnej minulosti viesť rozhovory ohľadom exkluzívnej spolupráce, ikonický herný tvorca naopak naznačil aj vznik nových projektov, medzi inými napríklad novej hry z univerza Silent Hill.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú