Spoločnosť Sirin Labs oznámila, že vyvíja open-source smartfón, ktorý beží na revolučnej technológii Blockchain. Po dokončení by mohol byť tento smartfón jediným na svete, ktorý je úplne bezpečný na to, aby  dokázal pracovať s kryptografickými menami.

Nové zariadenia podporujúce Blockchain

Sirin Labs, spoločnosť, ktorá stojí za takmer 13 000 € smartfónom Solarin, sa podujala vyvinúť prvý Blockchain smartfón na svete s názvom Finney. Toto meno zdedil po priekopníkovi kryptografickej meny Bitcoinu, ktorým je Hal Finney. Spoločnosť pod názvom Finney nebude registrovať len jeden smartfón, ale aj iné zariadenia, ako napríklad multifunkčné PC.

Všetky zariadenia z rodiny Finney budú tvoriť nezávislú Blockchain sieť, ktorá bude postavená na základoch technológie IOTA Tangle. Sieť bude decentralizovaná a umožní transakčný proces pomocou tokenu SRN, ako svojej predvolenej meny. Všetko pobeží na operačnom systéme Sirin, špeciálne navrhnutom na podporu Blockchain aplikácií, ako sú kryptopeňaženky a zabezpečený prístup k výmene kryptomeny.

Prešpikovaný bezpečnostnými prvkami

Čo sa týka samotného smartfónu, príde v poriadne nadupanej zostave, za ktorú si vypýta Sirin Labs približne 850 €. Momentálne je známa len kapacita vnútornej pamäte o veľkosti 256 GB a taktiež fotoaparát s rozlíšením 16 MPx. Čo bude u tohto smartfónu podstatnejšie, je veľké množstvo bezpečnostných opatrení. Medzi ne patrí napríklad behaviorálny systém prevencie narušenia, fyzický bezpečnostný prepínač či ochrana proti falšovaniu.

Bude Finney úspešný?

Otázkou však zostáva, či si tento smartfón dokáže nájsť svojich majiteľov. Predsa len, komunita priaznivcov kryptomien nie je v súčasnosti až taká veľká. Aj spomínaný Solarin, určený pre bohatšiu vrstvu zákazníkov mal problém nájsť si svojich majiteľov. Niektorí odborníci tvrdili, že Solarin bol nadčasový produkt a Finney ho môže nasledovať. Aký máš na tento projekt názor?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom