Najnovšie technológie umožňujú výrobcom smartfónov produkovať stále výkonnejšie zariadenia. Hŕstke najbohatších ľudí na svete však na extrémnom výkone príliš nezáleží. Tí, ktorí majú poriadne tučné bankové kontá, skôr uprednostnia smartfón vyrobený z tých najluxusnejších materiálov, pričom zaňho neváhajú zaplatiť tisíce či až státisíce eur.

Všetkých technologických nadšencov spájajú aj nové smartfóny, ktoré z roka na rok prinášajú stále vyšší výkon. Počet jadier procesorov ako aj ich výkon stále narastá a zvyšuje sa tiež kapacita operačnej RAM pamäte. Tá sa svojou veľkosťou v najmodernejších smartfónoch môže vyrovnať počítačom. Taktiež sa za posledné roky významne zlepšila kvalita fotografických snímačov. Nie každému však pri výbere nového smartfónu záleží na nadupanej hardvérovej výbave. Väčšina milionárov a miliardárov sveta dáva prednosť prémiovému spracovaniu, ktoré zahŕňa použitie tých najdrahších materiálov, ako zlato či diamanty. Nasledujúcich 7 smartfónov v sebe kombinuje poriadnu dávku výkonu, pričom ich konštrukcia zahŕňa tie najdrahšie materiály. Vďaka tomu sa jedná o unikátne kúsky, ktoré si bežný zákazník len tak nekúpi.

iPhone 6S Pokémon Go

Cena: 2 514 €

Ruská spoločnosť Caviar sa špecializuje na prémiové edície mnohých známych smartfónov a mobilov. Prednedávnom sme ti priniesli informácie o špeciálnej edícii novej Nokie 3310, ktorá vznikla na počet ruského prezidenta Vladimíra Putina. Do portfólia tejto spoločnosti sa však radí aj iPhone 6S v netradičnej edícií Pokemon Go.

zdroj fotografie: Caviar

Nenechaj si ujsť
Bizarná edícia novej Nokie 3310 je venovaná populárnemu ruskému prezidentovi

Od bežného iPhonu 6S sa už na prvý pohľad líši zadnou stranou. Tá je celá vyrobená z titánu a obsahuje aj troch legendárnych pokémonov, Articuna, Zapdosa a Moltresa, ktorých tvary vznikli gravírovaním. Tejto špeciálnej edícii nechýba ani pozlátené logo Poké lopty a budúci majiteľ spolu so smartfónom získa účet do hry. Ako darček dostane aj 14 500 mincí Pokécoins v hodnote takmer 100 €.

Vertu Constellation

Cena: 6 053 €

Medzi ďalšie luxusné kúsky sa radí aj model Constellation od renomovaného výrobcu Vertu. Tohtoročný model je ručne vyrábaný v Anglicku. Jeho konštrukcia prináša spojenie exolovaného hliníka v kombinácii s pravou kožou rôznych druhov a farieb. Pre používateľov ponúka model Constellation aj špeciálne tlačidlo slúžiace na spojenie s linkou pre zákazníkov. Tá funguje 24 hodín denne a 7 dní v týždni.


zdroj fotografie: Vertu

Srdom tohto krásavca je procesor Snapdragon 820, ktorý spolupracuje so 4 GB operačnou pamäťou RAM. Jeho AMOLED displej ponúka QHD rozlíšenie a Vertu nezabudlo ani na veľkú vnútornú pamäť. Tá sa zastavila na kapacite 128 GB, no dá sa rozšíriť pomocou microSD kariet. Batéria dostala kapacitu 3 220 mAh a nabíja sa cez nový USB-C konektor. Ďalšou špecialitou tohto modelu je zafírové sklo chrániace displej, podpora pre iPass Wi-Fi či plne šifrované hovory pomocou technológie Silent Circle.

Solarin

Cena: 13 040 €

Opatrnosti nikdy nie je dosť, a tak sa izraelská firma rozhodla vyrobiť najbezpečnejší smartfón na svete, Solarin. Ten je odolný voči kybernetickým útokom a ponúka 256-bitový AES šifrovací čip. Okrem toho sa však nezabudlo ani na prémiovú konštrukciu, ktorá je tvorená titánovými panelmi, kožou a vystuženým sklom.

zdroj fotografie: Solarin

To chráni displej a šošovku zadného 24 MPx fotoaparátu. Displej s 5,5″ uhlopriečkou dostal jemné QHD rozlíšenie. Celý hardvér poháňa veľká 4040 mAh batéria. Menším sklamaním je zrejme len starší, no stále dostatočne výkonný procesor Snapdragon 810. Hmotnosť tohto jedinečného zariadenia činí až 250 g.

iPhone 7 Carbon Concept

Cena: 15 833 €

Svoj luxusný smartfón sa rozhodla vyrobiť aj švajčiarska spoločnosť Golden Dreams. Jej iPhone 7 ponúka odolné karbónové telo, čo z neho robí jeden z najľahších a najpevnejších smartfónov sveta. Celý výrobný proces je vykonávaný výhradne rukami pracovníkov tejto unikátnej spoločnosti.

zdroj fotografie: Luxury Launches

Kombinácia prémiového materiálu, ručnej výroby a limitovaného množstva zdvihla cenovku tejto poriadne vysoko. Spoločnosť vyrobí iba 77 kusov, pričom toto karbónové prevedenie bude dostupne ako pre iPhone 7, tak aj pre model 7 Plus. Vo výbave nechýbajú ani VIP služby zákazníkom či všetko originálne príslušenstvo.

iPhone 7 Trump Edition

Cena: 140 635 €

Už zo samotného názvu vyplýva, že ide o špeciálnu edíciu smartfónu z dielne Apple pre nového amerického prezidenta, Donalda Trumpa. Na objednávku si ho vo firme Goldgenie v Spojených Arabských Emirátoch nechal vyrobiť zákazník z Číny. Ten ho chcel Trumpovi podarovať po jeho zvolení na post prezidenta.

zdroj fotografie: snyar.net

Nenechaj si ujsť
Zabudni na iPhone 8! Táto retro edícia iPhone 7 Plus za takmer 1800 € vyzerá dokonale

Okrem zlata v čistote 999.9/1000 je tento iPhone 7 vykladaný bielymi diamantmi 450 VS1, ktoré vypĺňajú logo Apple a tvoria aj okraje smartfónu. Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Goldgenie prijala firma ďalších 9 objednávok na túto špeciálnu edíciu iPhonu 7.

Gresso iPhone 7 Black Diamond

Cena: 465 680 €

Predposledným najdrahším smartfónom sveta je znova iPhone 7, no tentokrát v prevedení Black Diamond a s vnútornou pamäťou na úrovni až 256 GB. Túto hriešne drahú verziu má na svedomí ďalšia švajčiarska firma Gresso, ktorá vyrobila 3 expempláre. Každý z nich nesie ohromnú cenovku, z ktorej ti rozhodne spadla sánka.

zdroj fotografie: Gresso

Túto špeciálnu edíciu tvorí až 1450 čiernych diamantov. Tie skrášľujú titánovú konštrukciu zariadenia, no tu to ani z ďaleka nekončí. V balení od tejto švajčiarskej firmy môže šťastný majiteľ nájsť aj bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods. Ani tie sa však bez čiernych diamantov neobišli. Samotné logo výrobcu je vyrobené z 18 karátového zlata a váži až 10 gramov.

iPhone 7 Brikk Lux Collection

Cena: 1 210 766 €

Jednoznačným víťazom v kategórií najdrahších smartfónov sveta je ďalšia unikátna edícia iPhonu 7. Aby si výrobca zabezpečil dosť zákazníkov, objednávky na tento šialene drahý kúsok spustil ešte pred tým, ako bol oficiálnej predstavený. Zákazník má na výber zo 4 možných variácií. Základnou ponukou je verzia Delux Classic za 4000 €, no pre tých navyberavejších je v ponuke aj špeciálna kolekcia „Bespoke“.


zdroj fotografie: asiatatler.com

V nej si môže zákazník zvoliť vlastný dizajn, ktorý si dohodne priamo s hlavným dizajnérom, Cyrusom Blacksmithom. Do objednávky je možné zahrnúť až 60 diamantov a ako doplnok si môže zákazník zvoliť zlato či dokonca platinu. To všetko za nepredstaviteľne vysokú sumu vyše 1 000 000 €!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom