Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Intenzívny rast najväčšej kryptomeny Bitcoin so sebou priniesol prekvapivú formu problémov, ktorá nepríjemne postihla známu aplikáciu Coinbase určenú práve na obchodovanie s kryptomenami. Ako upozorňuje portál TechCrunch, zvýšený záujem o túto kryptomenu zaťažil aplikáciu natoľko, že vznikli vážne problémy, ktoré následne poriadne vydesili používateľov.

Na kontách sa objavila nula

Ako napokon potvrdil aj Coinbase, na kontách viacerých používateľov tejto aplikácie sa objavila nula po tom, čo spoločnosť narazila na problémy spôsobené intenzívne zvýšeným záujmom o rastúci Bitcoin. Ten totiž začína opäť trhať rekord a podarilo sa mu pokoriť posledný míľnik deliaci ho od prelomenia rekordnej hodnoty – jeho hodnota sa totiž už nachádza nad úrovňou 62 000 amerických dolárov, teda približne 57 000 eur.

Coinbase však používateľov uistil, že sú ich financie v bezpečí a na riešení problémov pracuje. Prostredníctvom sociálnej siete X, ktorú v minulom roku odkúpil miliardár Elon Musk, Coinbase informoval, že sa problémy podarilo vyriešiť a aplikácie funguje opäť tak, ako má.

V nočných hodinách zase Coinbase informoval, že sa objavili ďalšie problémy – tentoraz so zlyhávajúcimi presunmi financií a s ich výberom. Aj tie sa však podarilo vyriešiť a spoločnosť používateľov uisťuje, že sú ich financie aj naďalej v bezpečí. Bitcoin medzitým pokračuje v dlhodobom raste a má za sebou najsilnejší mesačný rast od decembra roku 2020.

Prišlo aj prepúšťanie

Kvôli problémom, na ktoré kryptoburza Coinbase narazila, musela v minulom roku pristúpiť aj k prepúšťaniu. Celkovo mala firma vyhodiť 950, teda 20 % svojich zamestnancov. Ide už o tretie kolo prepúšťania od začiatku roka 2022.

Podľa analytikov je potenciál obrovský

Kryptoburza Coinbase narážala v minulosti na vážne problémy. Počas necelých 20 mesiacov od vstupu na akciový trh kapitalizácia Coinbase klesla z 85 miliárd na 9,4 miliardy dolárov, čo predstavovalo prepad o zdrvujúcich 89 %. Prví investori vtedy prišli o takmer všetky peniaze. Situácia sa odvtedy zlepšila a kryptoburza pokračuje v raste.

Bitcoin pritom pokračuje aj naďalej v raste a ak sa podarí tento rast zachovať, už v najbližších týždňoch či mesiacoch môže dôjsť k prekonaniu spomínaného rekordu, po ktorom naposledy nasledoval intenzívny a nepríjemný pád. Analytici sú opatrní, niektorí sú ale optimistickí a nevylučujú, že sa hodnota bitcoinu tentoraz dostane až nad 100 000 USD.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú