Efekt okolo kryptomien a hlavne Bitcoinu v niektorých prípadoch prerástol až na celonárodnú úroveň. V Írsku tak začína v pondelok nová lotéria, v ktorej je hlavná výhra ohromných 1000 Bitcoinov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Túto lotériu zastrešuje spoločnosť Lottoland a ako hlavnú výhru uvádza 1000 Bitcoinov. To pri aktuálnom kurze predstavuje viac ako 14 miliónov eur. Prípadný šťastlivec by si tak mohol skutočne pekne prilepšiť.

Princíp ako v klasickej lotérií

Čo sa týka pravidiel a princípu hrania, sú veľmi podobné tým, aké uvidíš pri klasickej lotérii. Súťažiaci si vyberú 6 čísel zo 49, pričom šanca na výhru je 14 miliónov k jednej. Cena za žreb je stanovená na 3,50 €. Víťaz si navyše môže vybrať, buď získa samotné Bitcoiny, prípadne ich peňažný ekvivalent podľa aktuálneho kurzu.

bitcoin lotéria v írsku

‚‚Bitcoin je celosvetovým fenoménom a spoločnosť Lottoland dáva príležitosť našim zákazníkom, aby sa mohli do tejto veľkej ligy zapojiť,’’ povedal manažér Lottoland Graham Ross.

Je tu však riziko v podobe kolísania kurzu  a môže sa tak ľahko stať, že takáto výhra nemusí z teba spraviť ihneď milionára. Aktuálne Bitcoin zaznamenal výrazný prepad. Nejde ale prehliadnuť fakt, že takto pred rokom jeho cena bola pod hranicou 1000 dolárov, pričom mnohí analytici mu predpovedajú ešte oveľa vyšší rast ako tomu bolo doteraz. Aj preto sa niektoré európske krajiny rozhodli, že sa budú snažiť túto alternatívnu menu regulovať. Argumentovali vyjadrením, že Bitcoin využívajú obchodníci s drogami, teroristi a ďalšie osoby, ktoré chcú svoju identitu utajiť.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak