Xiaomi minulý rok predstavilo takmer bezrámikový smartfón Mi MIX. Za túto exkluzivitu si však aj priplatíme viac, ako sme na čínske smartfóny zvyknutí. Práve otázku cenu chce pri svojom bezrámikovom smartfóne vyriešiť čínska spoločnosť UMIDIGI.

Ak aj ty si podľahol trendu bezrámikového dizajnu telefónov a nechceš naň minúť niekoľko stoviek eur, nasledujúca novinka môže byť práve pre teba. Spoločnosť UMIDIGI s modelom Crystal úplne búra hranice. Ponúka ti zariadenie, ktoré sa dizajnom náramne podobá Xiaomi Mi MIX a to od – a teraz sa podrž – 99 dolárov.

Umidigi Crystal
Zdroj fotografie: Umidigi

Áno, je to tak. Ani nie za 100 eur získaš skleneno-kovové zariadenie s 5,5-palcovým displejom zaberajúcim takmer celú prednú stranu. Ten ti ponúkne FullHD rozlíšenie, čo je pri takejto uhlopriečke stále postačujúce. Najlacnejší model má ponúknuť výkon odpovedajúci jeho cene – štvorjadrový MediaTek MT6737T s 2 GB RAM, 16 GB pamäťou a 2650 mAh batériou. Na trh však príde aj verzia Crystal Pro s Helio P25 procesorom, ktorému bude asistovať 4 GB RAM a 64 GB úložisko. To je možné ďalej rozšíriť pomocou microSD karty.

umidigi crystalZdroj fotografie: Umidigi

Ak by ti špecifikácie nestačili, v ponuke bude aj verzia s onačením Plus. Tá ponúkne celokovové telo, duálny fotoaparát a zmeny sa udiali aj vo vnútri zariadenia. UMi má použiť aktuálne najvýkonnejší mobilný procesor Snapdragon 835 a veľkosť RAM narastie na 6 GB. Displej ponúkne rovnakú uhlopriečku aj rozlíšenie. Tento kúsok však už bude cenou niekde inde.

umidigi crystalZdroj fotografie: Umidigi

Všetky varianty ponúkajú DualSIM, pričom jeden slot je možné osadiť pamäťovou kartou. Takisto podporujú slovenské LTE pásma. Verzia Crystal sa začne predávať už 15. júna a ponúkne štyri farebné varianty. Neskôr sa do predaja dostane aj Crystal Pro a Plus, no bližší dátum ešte nebol stanovený. Dôležité je tiež dodať, že UMIDIGI aktuálne testuje 8 rôznych prototypov tohto smartfónu a do predaja sa dostanú tie najschopnejšie.

Zdroj fotografie: Umidigi

Naša videorecenzia na Xiaomi Mi MIX:

Odoberaj FonTech videá

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú