banner-mate-9
Zhruba tri týždne dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že obľúbený čínsky výrobca Huawei plánuje predstaviť plnohodnotného konkurenta pre bezrámikový Xiaomi Mi MIX. O chystanom smartfóne sa toho doteraz veľa nevedelo, avšak táto nevedomosť dnešným dňom z veľkej časti končí. Dočkali sme sa totižto odhalenia viacerých informácií, ako aj potvrdenia existencie tohto zariadenia od dôveryhodného zdroja.

Skutočnosť, že Huawei pripravuje revolučný smartfón s bezrámikovým displejom potvrdil jeden z popredných vedcov, ktorí pracujú na vývoji nových technológií pre túto ambicióznu spoločnosť. Dr. Li Yangxing ďalej prehlásil, že novinka bude disponovať revolučnou lítium-iónovou batériou, ktorá bude navyše obohatená o zmes grafému. Vedec okrem iného potvrdil predošlé dohady a novinky by sme sa tak mohli dočkať ešte tento mesiac. Aby toho nebolo málo, tak tieto informácie potvrdil dobre známy analytik Pan Jiutang, ktorý dodal, že pripravovaný smartfón bude podporovať aj extrémne rýchle nabíjanie.

Huawei Mate 9 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

huawei-pan-jiutang

Známy analytik ďalej prehlásil, že novinka bude disponovať neobyčajným displejom, ktorý bude pre Huawei vyrábať konkurenčná spoločnosť Samsung. Tento displej má byť technológie OLED, pričom všetky jeho hrany by mali byť zaoblené. Okrem iného má byť tento smartfón vybavený veľkým množstvom senzorov a zabudnúť by sa nemalo ani na umelú inteligenciu. Zarážajúco však vyznievajú správy o tom, čo sa na pripravovanom prístroji nachádzať nebude.

sharp-concept-phone-bezramikovy

Sharp Corner R s displejom zahnutým po všetkých hranách – s podobným riešením má prísť aj novinka od Huawei

Podľa uniknutých dohadov novinka neponesie na svojom tele žiadne tlačidlá a zabudnúť by sme mali aj na 3,5 mm audio jack, hovorový reproduktor a dokonca aj na predný či zadný fotoaparát. Za toto neželané „odľahčenie“ vďačíme veľkému množstvu prídavných zariadení, ktoré budú k tomuto netradičnému zariadeniu bezdrôtovo pripojené. Malo by sa jednať o viaceré prístroje, ako napríklad Bluetooth slúchadlá, inteligentné hodinky, alebo externý fotoaparát. Pravdivosť tohto nie veľmi šťastného riešenia zatiaľ nie je možné potvrdiť, no ani vyvrátiť. Taktiež je možné, že sa bude jednať len o koncept, ktorý sa nikdy nedočká oficiálneho predaja. Všetko sa však ukáže v najbližších týždňoch.

TIP: Huawei chystá odpoveď na Xiaomi Mi MIX. Vlastný bezrámikový smartfón má predstaviť už 16. decembra

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP