banner-elephone-p9000
Elephone si dáva poriadne načas, keď ide o predstavovanie svojich vlajkových lodí. Prvú a zároveň poslednú zmienku o bezrámikovom Elephone R9 sme vám priniesli začiatkom júla. Po takmer 2 mesiacoch sa ľady opäť rozhýbali.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na prvý pohľad je možné vidieť výraznú inšpiráciou konkurenčným smartfónom Oppo R9. Elephone R9 vsádza na jednoduchý celokovový dizajn. Zadná strana obsahuje iba logo výrobcu, pravdepodobne 16 MPx fotoaparát a LED blesk. Predná strana je obohatená o čítačku odtlačkov prstov, ktorá je integrovaná do domovského tlačidla priamo pod displejom.

Elephone-R9 (4)

Dodávateľom displeja bude spoločnosť JDI. Jedná sa o 5,5-palcový FullHD OGS displej. Na spodnej hrane nájdeme dvojicu mriežok, pričom jedna z nich skrýva mono reproduktor. Na renderoch je vidieť mierne zrezané hrany USB portu, čo naznačuje, že bude použitý starší microUSB port. Milovníkov hudby nesklame 3,5 mm audio jack, ktorý je umiestnený na hornej strane. Podľa starších informácií, pod kapotou nájdeme čipset Mediatek Helio X20 spolu s 3 GB RAM pamäťou a 32 GB interným úložiskom. Tešiť sa môžeme aj na Android 6.0 Marshmallow.

Elephone-R9 (2)

Elephone R9 sa snaží odlíšiť od desiatok ďalších smartfónov netradičnými farebnými prevedeniami. Tie dodávajú smartfónu ten správny nádych luxusu a elegancie. Pri novinke nenájdeme farebné varianty, ako biela alebo čierna. Namiesto nich budú k dispozícií, strieborná, zlatá a nádherná zafírová modrá. Elephone sa s výrobou modelu R9 veľmi neponáhľa, a tak môžeme očakávať viac informácií o tomto smartóne až niekedy koncom augusta alebo začiatkom septembra.

Elephone-R9 (5)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
9%
Páči sa mi to
68%
Chcem to
18%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
5%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]