Bezrámikové displeje sú definitívne trendom tohto roka. Na smartfónoch vyzerajú skvele a ponúkajú nám veľké uhlopriečky v kompaktnom tele. Avšak čoraz väčšia popularita tejto výbavy so sebou prináša aj negatívum, ktorým je zvyšujúca sa výrobná cena. Tá navyše ešte porastie. 

Bezrámikové displeje nie sú len výsadou vlajkových lodí najväčších značiek, čo dokazujú najmä čínski výrobcovia. Čoraz viac zariadení prichádza s displejmi roztiahnutými po celej prednej strane, a tým sa zvyšuje aj tlak na výrobcov obrazových panelov. Tí musia vyrábať viac, no už dnes je jasné, že trh trápi nedostatok.

Spoločností, ktoré dokážu vyrobiť bezrámikové displeje, nie je veľa a navyše tento typ panelov je tak špecifický, že jeden model nie je možné dodávať viacerým klientom. Každý výrobca smartfónov má totiž vlastný dizajn. A aby toho nebolo málo. Nové displeje s pomerom strán 18:9 sú časovo náročnejšie na výrobu a zároveň vyžadujú o 20 % viac materiálu ako panely s pomerom 16:9.

Ceny rastú

Všetky tieto problémy prispievajú k postupnému zvyšovaniu cien bezrámikových displejov. Cenovky týchto špecifických panelov sa pravdepodobne budú zvyšovať dvojciferným číslom, a to už platí aj pre 3. kvartál 2017, s pokračujúcim trendom aj v nasledujúcom roku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom