Ako majitelia PS4 sa každý mesiac tešíme na novú nádielku hier zadarmo v podobe dvojice titulov služby PS Plus. Tento mesiac sme sa dočkali dvoch simulácií, ktoré rozhodne nie sú pre každého.

Sklamaní nie sme len špecifickým výberom, ale aj diametrálnou odlišnosťou dvojice hier od prvotných únikov, ktoré naznačovali Dark Souls: Remastered a Dying Light. Pri pohľade na Farming Simulator 19 a Cities: Skylines by sme boli rozhodne spokojnejší pri prvotne odhadovaných hrách.

Zatiaľ čo PS Plus v niektorých mesiacoch dokáže ponúknuť absolútne geniálne hry, potom sú mesiace, kedy rozdávačka hier drvivú väčšinu hráčskej základne sklame. Aj keď v prípade Farming Simulator 19 a Cities: Skylines nejde o najhoršie hodnotené tituly, ide o hry so zameraním na špecifickú skupinu konzumentov, čo sa pri službe PS Plus moc nehodí.

Farming Simulator 19 ako už názov napovedá je poľnohospodársky simulátor, v ktorom je cieľom hráča sa v roli moderného farmára postarať o statok. Posledný ročník priniesol so sebou novinku v podobe dvoch odlišných prostredí zasadených do Ameriky a Európy, pričom v každom z nich sa priebeh riadenia pozemkov vyvíja iným tempom.

Sekundárnym titulom je budovateľská stratégia Cities: Skylines. Tá prvotne vyšla už v roku 2015 a počas svojej cesty si prešla viacerými obdobiami, kedy bola hra zatracovaná za svoju nedokonalú technickú stránku a potrebu konštantného pripojenia k internetu. Autori však nezaspali na vavrínoch a hru neustále upravovali pravidelnými aktualizáciami až do momentu, kedy ju môžeme radiť medzi najlepšie alternatívy k legendárnej sérii SimCity.

Prečítaj si tiež
Telekom odhalil kuriozity: Zákazník minul 1 TB dát za 2 dni, rekordnú spotrebu mal aj dôchodca

Ako spomíname vyššie, kvalitatívne ide o vysoko hodnotené tituly, ktoré si v rámci špecifickej skupiny fanúšikov určite nájdu miesto. Na druhej strane však ide o hry orientované skôr na PC komunitu hráčov, a tak je všeobecné pohoršenie nad májovou ponukou PS Plus pochopiteľné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom