Od predstavenia novej línie kariet GeForce RTX 3000 ubehlo už niekoľko týždňov. Karty sa medzi hráčmi stali absolútnym hitom, ponúkali enormný nárast výkonu, no zároveň sa ich cenovka držala pri zemi.

Rovnakú cestu si bude raziť aj najnovší model GeForce RTX 3060 Ti, o téme informuje The Verge. Špecifikácie novinky tak naznačujú, že pôjde o jednu z najlepších volieb na trhu, keďže jej oficiálna cenovka (399 $ za 40 % nárast výkonu oproti RTX 2060 Super) je rozhodne pôsobivým argumentom.

U slovenských predajcov je najlacnejší model dostupný za 434,90 €, avšak cena sa v závislosti od výrobcu ďalej už len navyšuje k hranici 600 €.

NVIDIA

Karta by zároveň mala byť podstatne výkonnejšia ako vlajkové lode minulej generácie, RTX 2080 alebo RTX 2080 Super. Ich ceny pri spustení predaja pritom boli aj viac ako dvojnásobné. Nárast výkonu potvrdzujú aj výsledky testu Geekbench, kedy sa novinke darí v porovnaní s modelmi série RTX 2000 o tisícky bodov viac.

Ako môžeme vidieť vo výsledkoch recenzie portálu VideoCardz.com, RTX 3060 Ti je výkonovo porovnateľná s relatívnou novinkou AMD Radeon RX 6800, pričom RTX 2080 Ti zaostáva len o niečo málo cez 12 000 bodov. Ak sa teda zamyslíme nad potenciálom výkonu, je dokonalý pre hranie v 1440p alebo 1080p so snímkovou frekvenciou vysoko nad 100 fps, kde dokáže využiť monitory s vyššou obnovovacou frekvenciou.

Nová karta so silnejším súrodencom RTX 3070 zdieľa hneď niekoľko zásadných vizuálnych podobností, kedy je rovnaká vo veľkosti a dokonca disponuje aj dvomi takmer identickými vetrákmi. Samozrejmosťou je tak prítomnosť najnovších technológií, ktoré zastrešuje architektúra Ampere.

RTX 3060 Ti prichádza so 8 GB GDDR6 video pamäte a maximálnou možnosťou taktu až na úrovni 1,67 GHz. Novinka by mala byť aj v našich obchodoch dostupná už dnes, no vzhľadom na minulé skúsenosti je dosť možné, že ju v ponuke nájdeme už ako vypredanú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP