Technológia bezdrôtového nabíjania je pre používateľov dostupná už nejakú dobu. Dostala sa dokonca aj do automobilov. Medzi najväčšie nevýhody patrí bezpochyby nutnosť mať zariadenie položené na podložke. To by sa však mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť.

Spoločnosť FCC totiž schválila nový typ bezdrôtového nabíjania, ktorý umožňuje nabíjať zariadenia do vzdialenosti jedného metra. Bezdrôtové nabíjanie tak konečne dostáva podobu, ktorá aj vystihuje jeho názov.

Možnosť nabíjať aj viaceré zariadenia naraz

Technológia dostala názov WattUp a za jej vývojom stojí spoločnosť Energous. Tá tvrdí, že ich výrobok je jediný, ktorý ponúka možnosť drôtového aj bezdrôtového nabíjania. Zároveň ním bude možné nabíjať nielen smartfóny, ale prakticky všetky možné zariadenia, ktoré fungujú na batérie.

Obrovskou výhodou ale je, že dokáže nabíjať viacero zariadení naraz. Navyše nabíjanie prebieha automaticky, stačí teda ak je zariadenia v dosahu vysielača. Momentálnym nedostatkom je nutnosť špeciálneho čipu, prípadne púzdro s podporou tejto technológie. Na trhu však momentálne neexistuje zariadenie s daným čipom.

Nenechaj si ujsť!
Svetová zdravotnícka organizácia uznala nekontrolované hranie videohier za mentálnu poruchu

Koniec klasického dobíjania?

Za zmienku stojí fakt, že ak by sa táto technológia dostatočne rozšírila, odpadla by nutnosť klasického dobíjania pomocou kábla. Docieliť by sa to mohlo strategickým rozmiestnením vysielačov v dome, nachádzať by sa mohli aj v prostriedkoch hromadnej dopravy a dokonca aj v nákupných centrách. Oficiálne predstavenie prebehne už v januári na konferencii CES 2018 v Las Vegas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú