Objednali ste si originálne náhradné diely Apple, rozbalili balíček a … logo s legendárnym nahryznutým jablkom nikde. A vy možno začínate pochybovať, či ste neskočili na lep podvodníkom. Na náhradných dieloch pre iPhone a ďalších zariadeniach Apple totiž logo nenájdete.

Aj bez loga sú originálne náhradné diely Apple úplne rovnaké, napríklad LCD displej a dotykové sklo vášho iPhonu. Sú z tej istej továrne, zišli z tej istej výrobnej linky, prešli rukami tých istých ľudí. Jedinou odlišnosťou je práve chýbajúce logo.

Dôvodom je, že Apple využíva rovnaký dodávateľský reťazec ako automobilky, kedy jednotlivé súčiastky pochádzajú z rôznych firiem, štátov a tovární.

Preto napríklad vo Volkswagene, Renaulte alebo dokonca v Porsche nájdete sedačky z českej alebo slovenskej továrne Lear. A rovnako to má aj Apple.

Pre výrobu svojich zariadení využíva viac ako 200 dodávateľov jednotlivých komponentov. A práve tieto firmy a továrne sú tiež výrobcovia originálnych náhradných dielov pre Apple iPhone, MacBook, iPad alebo napríklad Apple Watch.

Náhradné diely pre iPhone z celého sveta

Funguje to jednoducho. Apple vymyslí a nadesignuje nový produkt, a potom zadá jeho výrobu. Napríklad do Huizhou Desay Battery ak príde požiadavka na výrobu 1 000 000 batérií pre iPhone 11. Spoločnosť ich vo svojich továrňach pripraví a dodá do Foxconnu, kde telefóny zostavia. Lenže výrobná linka sa hneď nezastaví. Naopak pokračuje ďalej – iba vymenia potlač.

Zobraziť celú galériu (3)
Kompletizáciu zariadenia Apple majú na starosti zamestnanci Foxconnu. Práve v ich továrňach sa schádzajú komponenty od jednotlivých výrobcov. Zdroj: FixServis

A do sveta z nej zamieria náhradné diely pre iPhone. Vo všetkých ohľadoch rovnaké ako tie vo vašom telefóne. Týmto spôsobom sa vyrábajú originálne náhradné diely pre Apple MacBook, iPad, iPhone alebo Apple Watch. Či už je to napríklad originálne dotykové sklo a LCD displej pre iPhone, operačná pamäť MacBooku alebo gyroskop v Apple Watch.

Maximálna spoľahlivosť a výkon aj bez loga

Aj keď na objednaných náhradných dieloch chýba odhryznuté jablko, môžete si pokojne vziať náradie pre iPhone a pustiť sa do opravy. A vymeniť si napríklad batériu v iPhone alebo LCD displej a dotykové sklo.

Zobraziť celú galériu (3)
Originálna batéria pre Apple iPhone 11 Pro Max nemá logo, ale je z rovnakej továrne ako tá, ktorá je priamo v novom telefóne. Zdroj: FixServis

Ak si na svojpomocné opravy netrúfate, nechajte ich pokojne na odborníkoch. Napríklad FixServis sa postará o opravu a servis rôznych Apple zariadení. Ušetríte si tak starosti a môžete sa spoľahnúť, že všetko pobeží ako nové.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom