Vlastníte elektrickú kolobežku značky Xiaomi? Pre jej používanie síce postačuje mať iba samotnú elektro-kolobežku, oberáte sa tým však o množstvo praktických funkcií a vychytávok.

Aby ste ju teda začali naozaj plnohodnotne používať, odporúčame nainštalovať si na svoj smartfón Xiaomi Home aplikáciu. Získate tým naozaj široké spektrum extra funkcií a navyše množstvo praktických informácií budete mať vždy poruke. Poďme však pekne po poriadku.

Párovanie aplikácie s elektrokolobežkou
V prvom rade je potrebné aplikáciu stiahnuť a nainštalovať. Ďalší postup je nasledovný:
  1. Prihláste sa pomocou emailu
  2. Kliknite na tlačidlo “+” v pravom hornom rohu
  3. Uistite sa, že máte zapnutý bluetooth aj kolobežku
  4. Aplikácia následne vyhľadá zariadenie – kliknite naň a spárovanie by malo prebehnúť v priebehu niekoľkých sekúnd
  5. Vyplňte požadované meno svojej kolobežky a kliknite na “Next”, následne na “Let’s get started”

Xiaomi

Prvé spustenie

Po prvom spustení a spárovaní aplikácie s konkrétnou elektrickou kolobežkou je nutné zhliadnuť inštruktážne video, po ktorom už môžete aplikáciu začať používať. Používanie elektrickej kolobežky Xiaomi je síce možné aj bez tejto aplikácie, prišli by ste však o množstvo praktických a šikovných funkcií či údajov.Poďme sa pozrieť na to, ktoré to sú…

Praktické informácie o akumulátore a dojazde

Prvé informácie, ktoré vám aplikácia po spustení ukáže, sú aktuálna rýchlosť, zostávajúca kapacita akumulátora, priemerná rýchlosť a prejdená vzdialenosť. Po prekliknutí sa do nastavení je možné zobraziť aj ďalšie informácie, a to vrátane celkovej prejdenej vzdialenosti, odhadovaného dojazdu či teploty akumulátora.

Nastavenie zadného svetla a tempomatu

Po prekliknutí sa do nastavení (prostredníctvom 3 bodiek v kruhu – v pravom hornom rohu) je možné priamo zapnúť alebo vypnúť dve funkcie. Prvou je tzv. “Cruise control”, čiže tempomat. Vďaka tejto funkcii je možné nastaviť konštantnú rýchlosť, ktorú kolobežka následne sama udržiava – stačí podržať spínač akcelerácie v rovnakej polohe po dobu aspoň 3 sekúnd. Udržiavanie rýchlosti následne vypnete pomocou stlačenia spínača alebo brzdy. Druhá funkcia zapína/vypína permanentné svietenie zadného svetla.

Xiaomi

Nastavenie rekuperácie energie

Rekuperácia slúži na spätný zber kinetickej energie, vďaka čomu je možné aj za jazdy dobíjať akumulátor. Pre spustenie rekuperácie stačí povoliť spínač akcelerácie a nechať kolobežku voľne bežať. Vďaka aplikácii je možné nastaviť intenzitu tejto funkcie, pričom sú k dispozícii tri rôzne úrovne: nízka, stredná a vysoká. Čím vyššiu úroveň rekuperácie nastavíte, tým viac energie bude kolobežka zbierať, zároveň bude však tým výraznejšie brzdiť.

Uzamykanie elektro-kolobežky

Ochrana a zabezpečenie elektrickej kolobežky je vzhľadom na jej pomerne vysokú hodnotu naozaj dôležité. Prispieť k tomu môže aj ďalšia z funkcií aplikácie – zámok. Zámok slúži na znefunkčnenie kolobežky, ktorá sa po uzamknutí zablokuje, a to vrátane spínača akcelerácie i samotných kolies. K uzamknutiu/odomknutiu stačí stlačiť ikonku zámku v spodnej časti základnej obrazovky.

Pozor! Uzamknutie nie je trvalé. Kolobežka sa automaticky odblokuje po úplnom vybití akumulátora a následnom vypnutí.

Aplikácia Smart Home poskytuje naozaj podstatné a šikovné funkcie, ktoré možnosti používania elektrokolobežiek Xiaomi výrazne rozširujú. Jej používanie preto vrelo odporúčajú aj odborníci z Fixservis.sk, najväčšej siete servisov na Slovensku, ktoré sa okrem servisu kolobežiek špecializujú aj na mobilné zariadenia a inú drobnú elektroniku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP