Príbeh Henrika Fiskera a jeho automobilky je unikátny. Unikátny je aj plug-in hybrid Fisker Karma, ktorý sa predával pod už aktuálne neexistujúcou automobilkou Fisker Automotive. Nová automobilka Fisker Inc., ktorá vznikla v roku 2016, ale rozhodne zamieša karty na trhu s elektromobilmi. Ako píše BusinessInsider, táto staro-nová spoločnosť má ešte väčší potenciál, než už dobre zabehnutá Tesla.

Príbeh automobilky Fisker Automotive skončil neúspechom, ich unikátny plug-in hybrid Fisker Karma ale naďalej žije, no teraz sa vyrába a predáva pod názvom Karma Revero a pod automobilkou Karma Automotive.

Plug-in hybrid s elektrickým dojazdom okolo 100 km, solárnou strechou a naozaj luxusným športovým dizajnom príliš neuspel, no to Henrika neodradilo a teraz sa naplno púšťa do segmentu elektromobility, už pod automobilkou Fisker Inc.

NEPREHLIADNI
Vyrobili ich len 2500 kusov a na Slovensku to bola poriadna exotika. Ivan odhalil, aké je jazdiť s najvýstrednejším plug-in hybridom sveta

Ako informuje InsideEVs, Fisker ešte v minulom roku oznámil, že pracuje na vlastnom elektrickom SUV s označením „Ocean“. To by malo prísť na trh už v roku 2022 s cenovkou okolo 31 000 €. Henrik Fisker teraz na svojom Twitteri zverejnil zopár nových detailov o ďalšom pripravovanom elektromobile, ktorý nesie kódové označenie Project PEAR (Personal Electric Automotive Revolution).

Z jeho tweetu sme sa dozvedeli tri kľúčové veci. Prvou je fakt, že elektromobil bude stáť menej ako 30 000 dolárov, čiže 25 000 €.

Na výrobe elektromobilu bude Fisker Inc. spolupracovať so spoločnosťou Foxconn, ktorá je svetovým lídrom v oblasti výroby a vývoja technológií a elektroniky. No a tou poslednou informáciou je, že vozidlo by malo na trh prísť už v roku 2023.

Automobilka je na vzostupe

Automobilka Fisker Inc. rastie a naberá na sile. Dôkazom je aj počet predobjednávok na SUV Fisker Ocean, ktoré prekonali 14-tisícovú hranicu. O výrobu auta sa stará spoločnosť Magna Steyr a výroba prebehne v Európe.

Ocean je naozaj nádherný kus auta a jeho cena je tiež veľmi prijateľná. Nie je sa teda čomu diviť, že auto ide takpovediac na dračku. Ak bude rovnako dobre vyzerať aj Project PEAR, tento lacný elektromobil rozhodne zamieša karty na trhu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom