Aktualizované 30. mája 2024: Netflix opäť raz dokázal, že kvalita filmov nemá so sledovanosťou a diváckym záujmom vôbec nič spoločné. Béčkové sci-fi Atlas v hlavnej úlohe s Jennifer Lopez si napriek otrasným hodnoteniam vedie nadštandardne dobre a v diváckom záujme patrí k najsilnejším novinkám tohto roka.

Snímka, v ktorej Jennifer Lopez ako dátová analytička spája sily so zbehnutým robotom a zachraňuje existenciu ľudstva má za sebou fantastický debut. Za prvé štyri dni od pridania zaznamenala až 28,2 milióna videní a je zatiaľ tretím najúspešnejším filmom Netflixu v tomto roku.

Film pritom krátko pred premiérou odborná verejnosť odsúdila na zánik. O Atlas kritici hovorili ako o premrhanej príležitosti so stupídnym dejom, nudnými dialógmi a nezaujímavými postavami. Nič z toho však predplatiteľov služby od spustenia novinky neodradilo – akčné béčko rýchlo dostali na čelo aktuálnej sledovanosti. Atlas sa dostal do TOP 10 najsledovanejšieho obsahu až v 93 krajinách.

TMDB

Pre Jennifer Lopez ide už o druhú spoluprácu s Netflixom. Minulý rok sa uviedla v špionážnom trileri Mother, ktorý síce tiež neoplýval pozitívnymi reakciami, no za prvé tri mesiace ho videlo 136,4 miliónov divákov, čím sa stal historicky ôsmym najsledovanejším filmom služby a pre Netflix tak splnil svoj účel. Podobný nepomer kvality k sledovanosti možno očakávať aj pri Atlase.

Streamovacej spoločnosti zabezpečujú vysoké čísla v sledovanosti a teda aj zisky  práve takéto priemerné, divácky zaujímavejšie snímky ako Red Notice, Extraction či Army of the Dead, do ktorých Netflix prvoplánovo nalial rovnako obrovský balík peňazí. Všetky filmy spájajú rovnaké premenné – jednoduchá zábava vedená silnými hereckými hviezdami. Výsledkom je tak len obrovská pásová výroba, ktorej cieľom je neefektívne premrhať čas užívateľa.

Pôvodný článok: Netflix plánoval tento týždeň odpáliť skorú letnú blockbusterovú sezónu veľkolepým štýlom. Jeho veľkorozpočtová sci-fi novinka Atlas s hereckou hviezdou Jennifer Lopez je však, zdá sa, len ďalším tuctovým dielom, ktoré nedokázalo prekročiť požadovanú hranicu ani len priemernej zábavy.

Jeden z najhorších filmov J.Lo vôbec

Streamovací gigant nalial do filmu podľa Forbes 100 miliónov dolárov, čo je historicky najviac pre originálny titul služby vedený výhradne ženskou predstaviteľkou. Podľa prvých recenzií sa však ukazuje, že väčšinu rozpočtu zhltol len kontrakt s Jennifer Lopez.

Atlas Netflix trailer
Netflix/Atlas trailer (screenshot)

Tá hrá vo filme dátovú analytičku, ktorá musí spojiť sily s robotom a spoločne sa postaviť nebezpečnému nepriateľovi. Dej novinky je zasadený do blízkej budúcnosti, v ktorej ľudstvo vo veľkom využíva robotov a umelú inteligenciu.

Netflix sľuboval epickú akciu plnú ostrých súbojov robotov okorenenú odľahčeným humorom, jednoducho film, v ktorom dominuje forma nad obsahom. Prvé recenzie na známom agregátovom portáli Rotten Tomatoes však hovoria, že film nedoručil divákom ani len priemerný zážitok, ktorý by im nedovolil zaspať.

Pri snímke aktuálne svieti hodnotenie 16 % a pre Jennifer Lopez ide o jeden z najhoršie hodnotených filmov jej kariéry vôbec. Práve jej nepresvedčivý výkon vo filme sa stal terčom kritiky mnohých novinárov či divákov a jediné, čo podľa nich ostáva na Atlase ako tak obstojné sú CGI triky a zopár akčných momentov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú