Ultra tenké herné notebooky síce nie sú raritou, ale Asus teraz posunul hranice ešte ďalej. Takýto je herný notebook Asus ROG Zephyrus.

Aj napriek monštruóznemu hardvéru je hrúbka celého zariadenia iba 17.9 mm. Čo si ale máme predstaviť pod pojmom „monštruózna výbava“? Tak napríklad procesor Intel Core i7-7700HQ, 24 GB pamäť RAM typu DDR4-2400, 1 TB SSD disk s rýchlosťou čítania do 3500 MB/s a samozrejme aj grafickú kartu Nvidia GeForce GTX 1080. Opäť zopakujeme, že táto výbava sa zmestila do 17.9 mm tela s hmotnosťou 2.2 kg! Skúsenejších čitateľov teraz určite zaujíma, ako v tomto notebooku prebieha chladenie. To bolo v novinke od Asusu veľkou výzvou a výrobca si s ňou nakoniec poradil.

asus rog zephyrus
zdroj fotografie: Asus

Nenechaj si ujsť
Dell má nový herný desktop založený na AMD Ryzen procesoroch. Ponúka perfektný výkon aj cenu

Celý chladiaci systém teda bolo potrebné dômyselne premyslieť. Keď sa notebook vyklopí, zariadenie sa nadvihne a vytvoria sa 6 mm otvory pre lepšie prúdenie vzduchu. Asus navrhol, aby boli lopatky ventilátora o 33 percent tenšie, čím dokážu tlačiť viac vzduchu pri každej rotácii. Asus spočiatku experimentoval aj s použitím kovových lopatiek, ale tie sa pri plnej rýchlosti neosvedčili. Namiesto toho výrobca prešiel na špeciálny polymér s kvapalnými kryštálmi, ktorý je oveľa tvrdší. To isté platí pre chladiče – meď bola príliš krehká, takže Asus sa rozhodol pre 0,1 mm hrubé lopatky zo „silnejšej zliatiny“, ktorá má podobnú tepelnú vodivosť ako čistá meď.

asus rog zephyrus
zdroj fotografie: Asus

Nový chladiaci systém navyše nie je vôbec hlučný. Aj pri hraní hier by hladina zvuku nemala presiahnuť 40 decibelov. Uhlopriečka displeja činí 15.6 palcov a jej obnovovacia frekvencia dosahuje až 120 Hz. Rozlíšenie je pritom klasické FullHD. Medzi ďalšiu výbavu sa radí Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth, štyri USB 2.1 porty, USB-C, HDMI výstup, HD webkamera​ a klávesnica s LED RGB podsvietením. Na stránke výrobcu je uvedený dátum 27. júna, ktorý zrejme patrí spusteniu predaja notebooku. Cenu si však Asus zatiaľ necháva pre seba.


zdroj fotografie: Asus

zdroj fotografií: Asus

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP