Hranie hier sa každým dňom stáva čoraz viac populárnejšie. Dôkazom sú aj veľké turnaje, kde sa hrá o niekoľkotisícové odmeny. Už dávno neplatí, že hranie je len voľnočasovou aktivitou a ak je hráč dobrý, vie sa tým aj slušne uživiť.

Veľa výrobcov dnes preto ponúka hotové zostavy, ktoré sú určené primárne na hranie. Výnimkou nie je ani spoločnosť Dell, ktorá predstavila nový rad desktopových počítačov Inspirion. Tento je určený ako pre začínajúcich hráčov, ktorí majú obmedzený rozpočet, tak aj pre tých najnáročnejších. Základ tvoria najnovšie AMD procesory, pričom je k dispozícii množstvo kombinácií.


zdroj fotografie: Dell

Na výber je kombinácia AMD A10, resp. A12 spoločne s grafickou kartou Radeon R7. Oveľa zaujímavejšia je ale konfigurácia Ryzen 5 1400, 1600X alebo R7 1700X. Zákazník tak má k dispozícii širokú škálu možností a záleží už len na jeho požiadavkách, k čomu bude počítač primárne určený. Čo sa týka RAM pamäte, tak tú je možné rozšíriť do veľkosti 32 GB DDR4. Úložisko je možné vybaviť až 2 TB diskom, za príplatok je aj 256 GB SSD. V prípade Ryzenu máš na výber z dvoch grafických kariet, ako od AMD (RX 580 8 GB), tak aj od Nvidie (GTX 1060 6 GB).


zdroj fotografie: Dell

Zostavy sú už k dispozícii na objednávku, pričom ceny začínajú na hodnote 599 dolárov (535 €) za základný model. Ak by si mal záujem o zloženie vlastného počítača, určite si pozri náš článok, v ktorom sme sa tomu podrobnejšie venovali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom