Konferencia CES 2020 je v plnom prúde a svoje nové zariadenia a technológie tam predstavujú mnohé renomované spoločnosti. Medzi nimi nechýba ani známy Asus, ktorý odhalil najnovší herný notebook z rady Zephyrus. Asus ROG Zephyrus G14 ponúka špičkový výkon pre hranie hier spojený s elegantným dizajnom, ktorý na zadnej stene obrazovky dopĺňa netradičný LED displej, informuje The Verge.

Podobne ako iné modely z tejto línie, aj novinka predstavená v Las Vegas je predurčená, aby predstavovala prenosný herný notebook s poriadnym výkonom aj pre náročné hranie. Asus sa na modeli Zephyrus G14 tak trochu vybláznil, no zároveň sa držal tradičnejšieho dizajnu, ktorý na prvý pohľad nemusí pripomínať profesionálny herný notebook.

Netradičná herná novinka od Asusu

Napriek elegantnejšiemu dizajnu v sebe nová G14-ka skrýva poriadny hardvér vhodný pre najnáročnejšie úlohy. O výkon sa stará nedávno predstavený procesor AMD Ryzen 7 4800HS, spolu s novou grafikou Nvidia RTX 2060. V rámci konfigurácie môže byť dostupných maximálne 32 GB RAM DDR4 a až 1 TB SSD úložiska.

Nenechaj si ujsť
Asus posúva hranice herných monitorov a e-športu. Predstavuje novinku s ohromnou obnovovacou frekvenciou

Pri obrazovke si záujemca môže vybrať verziu s FullHD panelom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou alebo WQHD displej s klasickými 60 Hz. Všetok hardvér je zabalený v konštrukcii o hmotnosti iba 1,6 kg, no batéria má poskytnúť dostatok energie až na 10 a pol hodiny prevádzky. Zaujímavosťou je spomínaný LED displej na zadnej strane, ktorý je programovateľný a skladá sa z 1 215 miniLED diód s 256 úrovňami jasu.

Túto fičúru Asus pomenoval ako AniMe Matrix a prostredníctvom nej umožňuje zobrazovať rôzne nápisy, GIF obrázky, čas, vizualizér prehrávanej hudby a ďalší obsah. Dostupná však bude aj klasická verzia bez takéhoto displeja, ktorá by mala prísť na trh už v marci. Ekvivalent s AniMe Matrix displejom príde o mesiac neskôr. Cena zatiaľ nie je známa.

Vylepšení sa dočkal aj model z minulého roka

Asus však predstavil aj vylepšenú minuloročnú verziu modelu Zephyrus G15, ktorý taktiež dostal rovnaký procesor a ďalšie špecifikácie, no ponúka aj 15,6″ FullHD monitor vo verzii so 144 Hz a 240 Hz obnovovacou frekvenciou, informuje Slashgear. Ako G14, tak aj G15 má jedinečný dizajn chladenia, no v druhom z menovaných modelov je prúdenie vzduchu efektívnejšie o 17 %. Dostupný bude taktiež o niekoľko mesiacov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP