Asus v spolupráci so známym výrobcom grafických kariet predstavil na CES 2020 monitor, ktorý je stvorený pre profesionálov v e-športe. Zásadnou novinkou tohto monitora je obrovská obnovovacia frekvencia, ktorá je niekoľkonásobne vyššia ako u bežných monitorov. Nový Asus ROG Swift totiž ponúka až 360 Hz obnovovaciu frekvenciu pri HD rozlíšení a uhlopriečke 24,5″, pričom v jeho vnútri nechýba procesor G-Sync, informuje The Verge.

Pri hraní profesionálnej ligy e-športu rozhoduje každý detail a moment, ktorý by pomohol hráčovi prekonať súpera. Kľúčovým prvkom je v takomto elektronickom športe aj výkonný hardvér, ktorý dopomáha hráčom odhaliť ich potenciál. Jednou z najdôležitejších súčastí poriadnej zostavy je pritom aj monitor s vysokou obnovovacou frekvenciou.

Asus predstavil prvý 360 Hz monitor na svete

Teraz sa však tento hardvér posúva na ešte vyšší level s predstavením novinky z dielne Asusu, ktorý pri vývoji svojho monitora ROG Swift spolupracoval s Nvidiou. Výsledkom toho je špičkové zariadenie, ktoré ponúka obnovovaciu frekvenciu obrazu až 360 Hz, čím umožňuje plynulejšie hranie hier, presnejšie sledovanie cieľa, znižuje trhanie obrazu a eliminuje „ghosting“ v dôsledku vysokej odozvy.

Nenechaj si ujsť
Nvidia útočí na AMD: Naša najlepšia notebooková grafická karta je výkonnejšia ako herné konzoly novej generácie

Monitor obnovuje obraz každých 2,8 milisekúnd, čo je zhruba 6-násobne rýchlejšie ako pri bežnom zobrazovacom paneli televízora či klasického monitora. S takýmto monitorom od Asusu je však nutnosťou aj výkonná grafická karta, ktorá by „odomkla“ jeho plný potenciál a hráč by mohol pocítiť rozdiely medzi už tak vysokou frekvenciou 240 Hz a 360 Hz. Na bežných obrazovkách tento rozdiel nemusí byť vidieť.

Aby Nvidia potvrdila možnosti 360 Hz obnovovacej frekvencie, dala ROG Swift vyskúšať aj legende zo sveta CS:GO. 5-násobný šampión n0thing pri hraní takmer okamžite zbadal rozdiely. Asus však túto novinku prinesie na trh až neskôr v tomto roku. Presný dátum spustenia predaja a cena zatiaľ neboli stanovené. Už teraz je ale jasné, že sa nebude jednať o lacnú záležitosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom