Jednu z najúspešnejších herných sérií v histórii čaká veľká budúcnosť. Doslova. Vývojári z Ubisoftu rozbiehajú práce na novom masívnom diele, ktorý sa na rozdiel od predchodcov bude neustále vyvíjať a dopĺňať svoj obsah, informuje Polygon.

Nový projekt vzniká pod výstižným názvom Assassin’s Creed Infinity a aj keď je iba na svojom začiatku a vydanie môžeme očakávať najskôr o niekoľko rokov, Ubisoft má pomerne jasnú predstavu, akým smerom sa pri vývoji vydať.

screenshot / FonTech

Infinity by totiž mal byť „live service“ hrou, ktorá svoj obsah bude neustále obohacovať o nové výzvy a prostredia, podobne ako sa tomu deje napríklad vo Fortnite či GTA Online. Zmienené hry okamžite evokujú multiplayerový zážitok, zatiaľ však nie je jasné, či pripravovaný Assassin’s Creed  prinesie hru pre jedného alebo viacerých hráčov.

Gigantický projekt

Už posledná trojica dielov Assassin’s Creed je známa tým, že pokiaľ chceli hráči splniť všetky questy a pokoriť výzvy herného sveta do posledného otáznika na mape, museli do hry investovať pokojne sto hodín herného času. Platilo to aj v poslednom vydarenom, no nie bezchybnom diele Valhalla.

Infinity však bude zasadením ešte omnoho väčší, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že na hre budú robiť štúdiá Ubisoftu Montreal a Quebec, ktoré sa doposiaľ pri vývoji nových hier Assassin’s Creed striedali. Spolupráca dvoch štúdií má priniesť rozmanitosť a rozličné zasadenie, aké sme doposiaľ v hrách Assassin’s Creed ešte nevideli.

Pripravovaný diel sa preto nebude odohrávať len v jednom historickom období, ale bude medzi nimi striedať. Hovorca Ubisoftu na margo čerstvého projektu povedal, že má ambície prekonať očakávania všetkých fanúšikov značky, nepochybne v nej však nebude chýbať ani obchod s kozmetickými doplnkami.

Ubisoft Montreal

Najskôr o tri roky

O novú hru sa po reorganizačných zmenách a opakovaných správach o nevhodnom správaní a sexuálnom obťažovaní na seniorských manažérskych pozíciách v Ubisofte  postará Marc-Alexis Côté, ktorý sa spolupodieľal na vývoji viacerých hier značky, asistovať mu v úlohách výkonných producentov budú ďalší veteráni značky z Ubisoft Montreal aj Quebec.

Assassin’s Creed Infinity je však momentálne ešte iba na začiatku svojej cesty a fanúšikovia série sa nového prírastku s istotou nedočkajú skôr ako v roku 2024, aj to len za predpokladu, že práce na novo oznámenej masívnej hre pôjdu podľa plánu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom