Svetová klíma sa rýchlo mení a v posledných rokoch sme svedkami náhlych zmien, ktoré nemajú pozitívny dopad na náš každodenný život. Extrémne teplo alebo chlad a povodne sú podľa mnohých dôsledkom klimatických zmien, od ktorých si teraz môžu tí vyvolení oddýchnuť na jedinečnej jachte. Spoločnosť Arkup vytvorila unikátnu plávajúcu jachtu, ktorá dokáže posádke poskytnúť nielen luxus, ale aj všetko potrebné pre prežitie na vode. 

Prvé návrhy tohto projektu vznikli ešte v roku 2017, no teraz prišla spoločnosť s reálnym riešením, ktoré ukáže aj na výstave jácht v Miami Beach. Koncept samostatnej plávajúcej jachty sa stal skutočnosťou pre bohatých klientov, ktorí už dávnejšie prejavili záujem o život na vode. Jachta má pritom tvary podobné moderným domom a výbavu, ktorá sa postará po pohodlie jej majiteľa.

Luxusný domov na vode

Strecha o rozlohe takmer 214 m2 je celá pokrytá solárnymi panelmi pre zabezpečenie elektrickej energie, ktorá je využitá na napájanie jachty a jej pohonu. Systém pre zachytávanie vody zasa dokáže ukladať a spracovať dažďovú vodu pre ďalšie využitie. Vďaka tomu sa z tejto jachty môže stať sebestačný domov pre bohatých klientov, ktorí zaň zaplatia 5,5 milióna dolárov. Na oplátku však dostanú primeraný luxus na 241 m2  v interiéri zariadenom uznávanou brazílskou spoločnosti Artefacto.

Nenechaj si ujsť
Nelichotivé vyhliadky pre ľudstvo: Populácia bude klesať a budúcnosť je neistá

Zvyšných zhruba 160 m2 tvoria terasy a balkóny. Spoločnosť stojaca za týmto projektom pridala jachte aj hydraulické podporné stĺpy, ktoré jej zabezpečia stabilitu aj pri víchrici 4. kategórie. Piliere sa môžu oprieť o dno v maximálnej hĺbke 6 m, čo ich predurčuje k využitiu iba v menších vodách, no vďaka tomu je jachta obývateľná po celý rok. Jej potenciál bude Arkup prezentovať aj na výstave už od 18. februára, pričom môže prilákať mnoho bohatých zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom