Na školskom dvore by bol Marvel najpopulárnejšie dieťa, okolo ktorého sa točí všetka zábava. Filmové štúdio DC by pritom bolo chalan, ktorý sa celý čas drží bokom – a doteraz si len prial, aby ho všetci uznávali tak ako uznávajú Marvel.

Jedného dňa však DC konečne nabralo odvahu a rozhodlo sa nenapodobňovať, ale spraviť niečo sebavedomé, vo vlastnom štýle. A že sa to vydarilo! Práve Aquaman prichádza do kín a konkurencii dáva vedieť, že univerzum Worlds of DC ešte ani zďaleka nie je vybavené… Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb.

Aquaman dáva univerzu DC nádych úspechu

Prvé miesto podľa očakávaní zaujal Aquaman, ktorý si počas víkendu zarobil 67,4 milióna dolárov. Ak započítame aj predpoklad vianočných tržieb, hrdina DC si počas prvých 5 dní zarobí cez 100 miliónov – a to len v USA. Vyzerá to síce krásne, no pravda je taká, že ide len o šiesty najvyšší debut naprieč univerzom DC.

Vďaka kladným recenziám je však dobrou známkou to, že Aquaman nemá explozívny debut, čo napovedá tomu, že tržby bude ťahať dlhšie a stabilnejšie. Veľmi dobre sa mu darí aj celosvetovo – obzvlášť v Číne. Celosvetovo tak na konte má už krásnych 482,8 milióna dolárov, čím štúdio DC dokazuje konkurencii (Marvelu), že ešte ani zďaleka nekončia.

Druhé miesto patrí novinke Návrat Mary Poppins. Tá si podľa očakávaní za prvé tri dni zarobila 22,2 milióna dolárov. Aj ona ešte vyťaží zo sviatočnej nálady a podobne ako pri Aquamanovi bude ešte v budúcich týždňoch stabilne zarábať. Celosvetovo má na konte už 51,3 milióna. Hneď za ňou nasleduje Bumblebee, ktorý si na treťom mieste zarobil 21 miliónov. Na film zo série Transformers je to veľmi malá čiastka, no vďaka kladným ohlasom si svojich divákov ešte nájde.

Štvrté miesto tentokrát obsadil film Spider-Man: Paralelné svety s 16,7 milióna dolármi počas druhého víkendu. Takmer 60% pokles v tržbách sa dal očakávať hlavne kvôli veľkej konkurencii počas sviatočnej sezóny. Oproti 90-miliónovému rozpočtu si celosvetovo zarobil už 129,6 milióna dolárov. Prvú päťku nám ohraničuje Pašerák, krvavá novinka Clinta Eastwooda. S necelými 10 miliónmi si ju zvolili prevažne starší diváci, ktorí aj teraz hľadajú R-kový príbeh. V USA si zatiaľ zarobil 35,6 milióna dolárov, no ešte stálo ho čaká celosvetová premiéra.

$67,400,000 Aquaman
$22,235,000 Mary Poppins Returns (Návrat Mary Poppins)
$21,000,000 Bumblebee
$16,700,000 Spider-Man: Into The Spider-Verse (Paralelné svety)
$9,950,000 The Mule (Pašerák)
$8,180,000 Dr. Seuss’ The Grinch
$6,501,000 Second Act (Nová šanca)
$4,599,000 Ralph Breaks the Internet (Ralph búra internet)
$2,358,000 Welcome to Marwen
$2,240,000 Mary Queen of Scots (Mária, kráľovná škótska)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom