Microsoft vypustil pred pár dňami do sveta novú verziu svojho operačného systému so záplatami známych chýb, avšak čo čert nechcel, objavili sa ďalšie. Najnovší aktualizačný balík má totiž spôsobovať vážne nedostatky systémov Windows 10 a Windows 7, ktoré na počítačoch vôbec nefungujú tak ako by mali. Podľa doterajších sťažností spôsobila aprílová aktualizácia Windowsu problémy s fungovaním systému a zapnutie počítača údajne trvá aj „celú večnosť“.

Počas minulého týždňa sa na počítače s operačným systémom Windows 10 dostávala kumulatívna aprílová aktualizácia, ktorej úlohou bolo napraviť známe chyby. Po inštalácii si však mnohí používatelia všimli, že ich počítače sú pomalšie ako kedykoľvek predtým, a tak tento problém pripisujú práve novému balíku od Microsoftu, ktorý údajne spôsobuje problém aj v systéme Windows 7. Update dokonca môže spôsobiť situáciu, kedy nebude počítač odpovedať, programy sa nespustia, nastanú problémy so streamom, alebo aj lagovanie v hrách.

Na vine má byť Windows Defender

Problémových situácií je tak skutočne viac než dosť a zdá sa, že gigant z Redmontu si opäť raz zavaril. Spoločnosť sa k týmto nedostatkom aktuálne nevyjadruje, no o možnej príčine problému diskutovali aj používatelia na diskusnom fóre Reddit. Následky aprílovej aktualizácie však nemusel pocítiť každý. Podľa doterajších informácií portálu Bleeping Computer sa má chyba skrývať v programe Windows Defender, ktorý v prípade prítomnosti iného antivírusu vypne ochranu v reálnom čase. Zdá sa, že v poslednom update sa to tak nedeje.

Zobraziť celú galériu (1)
Windows Love/YouTube

Nenechaj si ujsť
Windows XP definitívne končí. Teraz je to už naozaj nadobro

Windows Defender má byť zapnutý automaticky, a to aj napriek tomu, že na počítači bežia iné antivírusové systémy, čo môže spôsobovať spomalenie počítača, alebo iné neželané javy. Hoci sa Microsoft k chybe nevyjadril, upozorniť na ňu stihla spoločnosť Avira, ktorá označila práve update KB4493509 pre Windows 10 za zdroj problémov. U Windowsu 7 má ísť o aktualizácie KB4493472 a KB4493448. Avast informoval, že problémy majú spôsobovať aj aktualizácie KB4462223, KB4464520, KB4462230 a KB4493435 pre Windows 7 a Windows 8.1.

Najlepším riešením je zdá sa odinštalovať nové aktualizačné balíky a prejsť na predošlú funkčnú verziu Windowsu. Urobiť tak môžeme v Nastaveniach, kde v záložke Aktualizácia a zabezpečenie nájdeme možnosť Zobraziť históriu aktualizácií a následne záložku Odinštalovať aktualizácie.

Stačí tak len vyhľadať inkriminovaný update a odstrániť ho zo svojho počítača a problémy so spomaľovaním systému by mali byť podľa informácií Windows Latest vyriešené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom