Nositeľné zariadenia sú s nami už niekoľko rokov. Aj keď ich nástup bol pomalý, každým rokom čísla predajnosti rastú. S rozširovaním služieb Apple a Android Pay sa očakáva, že tento trend bude pokračovať aj naďalej.

Medzi najväčších a najznámejších výrobcov smart hodiniek patrí určite Apple, ktorému sa v poslednom štvrťroku podarilo niečo, o čom mnoho výrobcov len sníva. Vôbec po prvýkrát ich Apple Watch prekonali v predajoch luxusné a známe švajčiarske hodinky.

Dvojciferný nárast

Na základe výsledkov za posledný štvrťrok minulého roku sa zdá, že spoločnosť Apple v predaji hodiniek prekonala celý švajčiarsky hodinársky priemysel. Predbehla tak výrobcov, ako je Rolex, Omega či dokonca Swatch. Podľa odhadov sa počet predaných kusov vyšplhal až na 8 miliónov. Apple hodinky vyrába len štvrtý rok, pričom história švajčiarskych hodiniek siaha niekoľko desaťročí dozadu.

Bol to tak najlepší štvrťrok pre Apple Watch, keď spoločnosť zaznamenala viac ako 50 % nárast príjmov a dvojciferný rast predaja, prezradil Tim Cook. Spoločnosť sa pritom nezameriava len na hodinky, ale aj na iné nositeľné technológie. Hovorí sa predstavení inteligentného náramku či dokonca okuliarov. Experimentovať má aj inteligentnými tkaninami.

Nenechaj si ujsť!
Dráma okolo vybuchujúcich zariadení nekončí. Tentokrát sa objavil prípad u slúchadiel AirPods

A aj keď je neprevdepodobné, aby smart hodinky nahradili tie klasické, tieto čísla len ukazujú, že čoraz sú čoraz viac obľúbené medzi používateľmi. Koniec koncov, ich vývoj za posledné roky zaznamenal výrazný posun a v niektorých prípadoch vedia nahradiť aj smartfón.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom