V segmente inteligentných hodiniek nie sú predajné čísla príliš vysoké. Najväčšie úspechy spomedzi všetkých si však pripisujú hodinky Apple Watch, ktoré si zákazníci nesmierne obľúbili. Nie je to len elegantný dizajn, ale aj mnoho skvelých funkcií, ktoré robia Apple Watch výnimočnými a dokonca dokážu monitorovaním stavu používateľa zachrániť v krízovej situácii jeho život.

Už v minulosti sme mali možnosť vidieť správy o tom, ako Apple Watch zachránili svojmu majiteľovi život. Inteligentné funkcie týchto hodiniek tak nie sú určené iba na sledovanie aktivity pri cvičení. Svoje by o tom vedel aktuálne povedať aj William Monzidelis, ktorého toto smart zariadenie zachránilo po prasknutí vredu.

Apple Watch opäť zachraňovali život

Všetko sa to odohralo ešte začiatkom apríla, keď bol William vo svojej práci, kde mu prišlo nevoľno. Po chvíli sa ale situácia ešte zhoršila, keď začal krvácať a jeho hodinky Apple Watch ho upozorňovali na vysoký tep srdca. Navyše sa na displeji zobrazovala výzva na vyhľadanie lekárskej pomoci. Williamova matka ho urýchlene viezla do nemocnice. On však v aute počas cesty stratil krvácaním z úst a konečníka až 80 % krvi. Pred chirurgickým zákrokom tak bola pacientovi poskytnutá transfúzia krvi. Silné krvácanie ho teda skoro stálo život.

Nenechaj si ujsť
Apple Watch zaznamenali historický úspech, ktorý absolútne nikto nečakal

Nebyť však inteligentných hodiniek Apple Watch, zrejme by sa Williama nepodarilo včas zachrániť, čo potvrdili aj samotní lekári, ktorí nepopierali významnú úlohu tohto zariadenia pri záchrane jeho života. Zatiaľ ale nie je isté, či hodinky upozornili Williama na jeho vážny stav len z monitorovania srdcového tepu.

Odhaliť príčinu jeho zdravotného problému totiž Apple Watch mohli zvládnuť aj vďaka štúdii Apple Heart Study. Tento projekt vznikol v spolupráci so Stanfordskou univerzitou a skúma nepravidelné tepy srdca prostredníctvom aplikácie, ktorú si môžu používatelia stiahnuť v obchode App Store.

Pomôžu v mnohých situáciách

Tak, či onak, Apple Watch zohrali pri záchrane Williamovho života podstatnú úlohu. Svojimi funkciami a možnosťami mu tak zachránili život, čo však dokázali už v minulosti. Len prednedávnom totiž Apple Watch pomohli aj pri záchrane 18-ročného dievčaťa, ktoré postihla nediagnostikovaná choroba obličiek.

Pri autonehode zasa hodinky umožnili zranenej žene privolať pomoc po tom, čo do jej auta narazil opitý šofér. Inžinieri v Apple teda môžu byť na svoju prácu právom hrdí, pretože sa im podarilo vytvoriť nielen elegantné smart hodinky, ale najmä doplnok, ktorý dokáže zachraňovať životy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom