Inteligentné hodinky Apple Watch s funkciou EKG majú na svojom konte už veľké množstvo zachránených životov. V uplynulých dňoch sa na internet dostal ďalší prípad, kedy hodinky dokázali zistiť srdcovú chorobu len 13-ročného chlapca, informuje portál TomsGuide.

Prípad, ktorý sa odohral v roku 2018 v Oklahome, sa dostal na verejnosť v uplynulých dňoch čo však znova potvrdzuje fakt, ako môžu inteligentné zariadenia zachraňovať životy ľudí počas bežných dní. Bežný deň trávil aj 13 ročný Skylar Joslin, ktorý v apríli 2018 sedel na hodine v škole, kedy mu hodinky z ničoho nič zaslali varovanie, že jeho srdcový tep je príliš vysoký.

Skylar sa prirodzene zľakol, a tak kontaktoval svoju matku SMS správou, v ktorej stálo, že sa s ním asi niečo deje, pretože nevykonáva žiadnu fyzickú aktivitu a jeho tep je extrémne vysoký, dosahoval totiž až 190 úderov za minútu. K správe priložil aj screenshot upozornenia z hodiniek. Jeho matka neváhala, syna okamžite vyzdvihla zo školy a šla s ním do najbližšej nemocnice.

Aplikácia EKG v hodinkách Apple Watch Series 4, TechReview/YouTube

Medzičasom sa jeho tep zvýšil až na 202 úderov za minútu a po príchode do nemocnice mu doktori diagnostikovali supraventrikulárnu tachykardiu, čo je choroba, ktorá spôsobuje nekontrolované zvýšenie tepu aj pri pokojových aktivitách, informuje 9to5mac.

Skylera sa rozhodli doktori operovať ihneď na druhý deň, počas noci však jeho tep dosiahol hodnotu až 280 úderov za minútu, čo je už situácia priamo ohrozujúca život. Operácia srdca trvala 7,5 hodiny a doktorom sa podarilo nakoniec napraviť rytmus srdca. Skylerova rodina je pochopiteľne veľmi šťastná za to, že hodinky dokázali detekovať srdečnú poruchu u ich syna, ktorému tak zrejme tento inteligentný gadget zachránil život.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom