Apple Watch Series 4 môžeme označiť za najdokonalejšie a najinteligentnejšie hodinky vôbec. Nová generácia potešila nielen dizajnom, ale aj rôznymi novými funkciami, ktoré doteraz neboli k dispozícii. Používatelia sa už môžu tešiť aj na ďalšie funkcie, ktoré priniesla najnovšia aktualizácia.

Vďaka najnovšej verzii operačného systému WatchOS 5 prichádza viacero inovácii, ktoré určite potešia nejedného používateľa a umožnia tak využiť hodinky naplno.

1. Prispôsobenie pozadia podľa seba

Apple Watch ponúka viacero pozadí, z ktorých si vyberie každý to svoje. Stačí, ak si nájdeš pozadie, ktoré sa ti páči najviac a podržíš na ňom prst. Následne sa objaví tlačidlo s nápisom Prispôsobiť. Po zakliknutí si môžeš meniť farby či pridávať miniaplikácie podľa vlastného výberu. V rámci miniaplikácii je na výber napríklad počasie, kalendár, hudba, tréning a množstvo ďalších.

2. Umlčanie hodiniek vďaka režimu Apple Cover to Mute. Pri tomto režime stačí zakryť hodinky rukou a vibrácie či zvonenie automaticky prestane. Funkciu zapneš prejdením do aplikácie Sound & Haptics a následným aktivovaním Cover to Mute.

3. Snímka obrazovky

Tú spravíš pomocou rýchleho stlačenia tlačidiel na pravej strane hodiniek. Snímka bude uložená v priečinku Fotografie v iPhone zariadení. Pre povolenie tejto funkcie je najprv nutné otvoriť aplikáciu Hodinky – Všeobecné – Zapnúť snímky obrazovky.

4. Nezabudlo sa ani na ľavákov

Apple Watch umožňuje využívať hodinky plnohodnotne aj ľavákom. Práve preto pridali možnosť, ktorá uľahčí používanie ľuďom, ktorí hodinky nosia na pravom zápästí. Stačí otvoriť aplikáciu Hodinky, vybrať položku všeobecné a nastaviť orientáciu hodiniek.

5. Ovládanie hlasitosti slúchadiel

Dobrou správou je, že túto funkciu využiješ nielen pri Apple slúchadlách, ale pri všetkých bezdrôtových. Pri Apple Watch si používatelia zvykli, že na zmenu hlasitosti musia použiť Siri. V prípade Apple Watch je to oveľa jednoduchšie. Pre zmenu hlasitosti stačí otáčať korunkou v smere hore/dole.

6. Vysoká alebo nízka srdcová frekvencia

Hlavnými novinkami v štvrtej generácii hodiniek boli výrazné zmeny v oblasti zdravia a životného štýlu. K dispozícii bola možnosť upozornenia, ak je srdcová frekvencia príliš vysoká. Vďaka novému operačnému systému ťa už Apple Watch upozorní aj vtedy, ak bude srdcová frekvencia nízka. Túto možnosť si nastavíš v sekcii Hodinky – Moje sledovanie – Tepová frekvencia – Vysoká/Nízka. Nevýhodou je, že si môžeš vybrať len jednu z nich, pri ktorej ťa tvoje hodinky upozornia, že niečo nie je v poriadku.

7. Diaľkové ovládanie Apple TV

Ak si vlastníkom Apple TV a zároveň Apple Watch, hodinky môžeš využiť ako diaľkový ovládač, prostredníctvom ktorého ovládaš prehrávanie a pozastavenie daného programu či prepínanie kanálov. Najskôr je však na hodinkách potrebné otvoriť položky Vzdialená aplikácia – Pridať zariadenie. Následné ešte vykonáš nastavenia v Apple TV a užívaš si obľúbený seriál. V Apple TV vyberieš TV možnosti – Nastavenia – Všeobecné a spomedzi zariadení vyberieš Apple Watch.

8. Odomknutie MacBooku

Jediné, čo je v tomto prípade potrebné, je mať v blízkosti MacBooku svoje Apple hodinky a obe zariadenia musia byť prihlásené k rovnakému Apple účtu. Následne už len v notebooku otvoríš Systémové predvoľby – Všeobecné – Povoliť Apple hodinkám odomknúť Mac. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú