Spôsob, akým Apple od začiatku éry smartfónov prezentoval svoje modely sa značne zmenil. Dnes už jeho iPhony pozná celý svet, a tak nemusí v reklame klásť dôraz na detailné vysvetlenie funkcií. Spoločnosť v novej reklame púta pozornosť na výročný iPhone X a jeho technológiu rozpoznávania tváre, Face ID, naozaj originálnym spôsobom, no znova si nevšimla chybu zamykacej obrazovky.

Obsah reklám na mnohé produkty sa za posledné roky výrazne zmenil a výrobcovia smartfónov už svoje zariadenia neprezentujú zväčša tak ako kedysi. Reklamné pauzy počas sledovania televízie neobsahujú strohé spoty, ktoré vysvetľujú hocijakú funkciu nového modelu. Miesto toho, rovnako ako mnohí ostatní, aj Apple stavil na zábavnejšiu formu reklám.

Reklama na Face ID opäť ukázala chybu v systéme

Najnovšie reklamné video krátkou, no zaujímavou formou prezentuje jednu z najlepších funkcií iPhonu X. Apple v ňom rozširuje myšlienku, ako by to vyzeralo, keby bolo možné každú zámku otvoriť len pomocou pohľadu. Technológia rozpoznávania tváre, u iPhonu X známa aj ako Face ID, sa stala jednou z jeho popredných vlastností, na ktoré výrobca stále rád upozorní. Bohužiaľ, pracovníci marketingového oddelenia si znova nevšimli, že touto reklamou poukázali aj na chybu v operačnom systém iOS 11. Po odomknutí tvárou sa bublina aplikácie iMessage na zamknutej obrazovke otvorí a zobrazí sa prijatá správa, ktorú by nemalo byť vidieť.

Nenechaj si ujsť
Chyby v iOS 11 sú také populárne, že sa objavujú už aj v reklame

Apple tak nedopatrením opäť dalo najavo, že ani jeho iOS nie je v mnohých smeroch dokonalý. To sa však snažia inžinieri meniť v každej novej verzii, ktorá prináša rôzne opravy a vylepšenia. Snáď sa Applu podarí v ďalšej aktualizácii vyriešiť aj tento problém, ktorý bol v reklame odhalený už po druhýkrát.

Čo od Apple uvidíme v najbližšej dobe?

Nové spoty by však mohli čoskoro vzniknúť aj po predstavení novej rodiny iPadov Pro, ktoré majú mať svoj debut už čoskoro. Spolu s nimi sa ale šepká aj o príchode 2. generácie najlacnejšieho iPhonu. Žeby sa fanúšikovia konečne dočkali iPhonu SE 2? To nám ukáže až čas. Teraz sa musí Apple zamerať najmä na odstránenie nedostatkov svojho operačného systému, respektíve ich aspoň vynechať v ďalšom reklamnom spote.

Nenechaj si ujsť
iPhone SE 2 sa objavil na renderoch. Dizajn vyzerá ako na uniknutom videu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom