Začiatkom septembra vyšli na povrch informácie, že Apple navrhuje vlastný druh ochranného rúška. Toto rúško s názvom Apple Mask nakoniec uzrelo svetlo sveta, pričom ako prvýkrát sa ukázalo na YouTube kanáli Unbox Therapy, na video upozornil Apple Insider.

Oficiálne prvé rúško od Apple

O rúškach či respirátoroch od Apple nepočujeme prvýkrát. V marci sme boli svedkami konceptov inteligentného respirátora, ktorý vytvoril dizajnér Justin Ciappara, no to bolo brané skôr ako vtip než možná realita.

Americký gigant však nakoniec vlastné rúško Apple Mask naozaj vytvoril, avšak namiesto predaja ho bude distribuovať iba svojim zamestnancom.

Apple je všeobecne známy, že dáva veľký dôraz na balenie svojich produktov, aby tak zákazníkom ponúkol maximálny zážitok pri odbalovaní nového zariadenia. Inak tomu nie je v prípade Apple Mask, ktoré je zabalené v minimalistickom bielom balení s piatimi rúškami pre každého zamestnanca.

K dispozícii sú tiež špeciálne úchytky, ktoré umožňujú rúško bezpečnejšie uchytiť za hlavou. Nechýbajú samozrejme pokyny vytlačené ne zapečatených obaloch, ktoré informujú zamestnancov, aby si pred nasadením rúška umyli ruky.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / YouTube / Unbox Therapy

Rovnako ako takmer všetky ostatné produkty spoločnosti, aj rúška Apple Mask sú opatrené poznávacou známkou „Designed by Apple in California, Assembled in China“, sériovým číslom, číslom šarže a dátumom výroby.

Unbox Therapy vo videu poznamenáva, že rúško je vyrobené z troch vrstiev kvalitnej textílie, no Apple naň neposkytuje žiadnu ochrannú normu, a tak napriek tomu, že sa podobá viac na respirátor ide len o klasické rúško.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / YouTube / Unbox Therapy

Podľa predošlých informácií, ktoré priniesol portál Bloomberg, bol Apple pri získavaní materiálov na výrobu veľmi opatrný, aby nenarušil dodávky výrobcom ochranných prostriedkov na lekárske účely, ktorých bolo na začiatku pandémie veľký nedostatok. Svojim zamestnancom však spoločnosť ponúka aj priehľadné rúška ClearMask, ktoré sú určené najmä na vizuálnu komunikáciu s ľuďmi so sluchovým postihnutím.

Zatiaľ nie je jasné, či americký gigant plánuje Apple Mask aj oficiálne predávať, no s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o jednorazové úsilie pomôcť zamestnancom a unifikovať „vzhľad rúšok“ vo svojich predajniach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom