Predstavenie nového tabletu iPad Pro prinieslo fanúšikom Apple veľké prekvapenie v podobe nového dizajnu a vylepšení. Radosť však v zápätí zmizla po tom, čo začali prví majitelia dostávať od výroby ohnutú konštrukciu tejto novinky, no spoločnosť to nehodnotí ako chybu. Ohnuté iPady Pro spôsobili vo svete veľký rozruch, no Apple sa situáciu teraz snaží vyriešiť novým webom, kde popisuje ako to je s výrobou v skutočnosti.

Po mnohých hláseniach majiteľov nových iPadov Pro, ktorí po otvorení balenia obdržali svoj vytúžený tablet s ohnutou konštrukciou, začal Apple vysvetľovať, že nejde o žiadnu vadu. Príčinou celého problému má byť výrobný proces, ktorý však podľa spoločnosti spĺňa všetky stanovené štandardy. Tenká konštrukcia o hrúbke len 5,9 mm je však poriadne náchylná na ohnutie, čo si výrobca očividne nepripúšťa. Miesto toho, aby napravil to, čo majiteľov jeho drahých tabletov tak hnevá, pripravil si pre nich nový článok na svojej oficiálnej stránke.

Apple vysvetľuje ohnutie nového iPadu Pro

Na novej stránke podpory spoločnosť vysvetľuje detaily o výrobnom procese iPadu Pro, ktorého hliníkovú konštrukciu označuje za „silnú, ľahkú a odolnú“. Výrobca ale taktiež nezabudol podotknúť, že nový dizajn je založený na ostrejších hranách a v článku sa zameriava najmä na iPad Pro vo verzii s Wi-Fi a mobilným pripojením, ktorý sa podľa doterajších hlásení ohýba najčastejšie pri anténe na vrchu konštrukcie. Apple na svojom webe popisuje nový výrobný proces, pri ktorom je plast vstrekovaný do vopred vytvorených kanálikov v hliníkovom kryte tabletu, kde sa viaže na jeho mikropóry. Tento proces ukončuje chladenie, po ktorom nasleduje CNC obrábanie, aby tak vznikla podľa Applu „silná konštrukcia“.

Apple

Nenechaj si ujsť
Apple vyhlasuje: Aj ohnuté iPady Pro spĺňajú všetky kvalitatívne štandardy

Pokiaľ je však telo iPadu Pro tak odolné ako výrobca tvrdí, ako je možné, že ho mnohí majitelia dostali od výroby ohnuté? Podľa spoločnosti je to hlavne kvôli veľmi tenkej konštrukcii, na ktorej je ohnutie pod špecifickým uhlom omnoho viditeľnejšie. Apple však stanovil normu, podľa ktorej nemá prehnutie hliníkového tela prekročiť 400 mikrónov. Pri tak malej hrúbke konštrukcie je však aj takéto ohnutie viditeľné, no stále nie je hodnotené ako výrobná chyba. Výrobca však doteraz ani nedemonštroval ako by malo podľa neho prípustné ohnutie iPadu Pro vyzerať a stále si stojí za tvrdeniami, že zakrivené línie tabletu nie sú chybou.

Zobraziť celú galériu (1)
JerryRigEverything/YouTube

Hoci tak Apple detailne popisuje svoj nový výrobný proces, na jeho stránke podpory nepadla ani zmienka o tom ako testuje odolnosť tejto tenkej novinky. Spoločnosť však v závere vyzýva všetkých používateľov, ktorí majú pocit, že ich iPad Pro je ohnutý až príliš, aby kontaktovali podporu, alebo v prípade nespokojnosti využili 14-dňový program na vrátenie tabletu. Zdá sa tak, že Apple ani naďalej nemieni vymeniť ohnuté iPady Pro za bezchybné kusy. Dotknutí používatelia teda nemajú príliš na výber a jedinou možnosťou ako dostať späť svoje peniaze, je vrátiť tablet vrámci spomínanej lehoty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom