Tablety iPad Pro sú na trhu už nejaký ten čas. Priniesli zásadné vylepšenia nielen po výkonovej, ale taktiež aj po dizajnovej stránke. S odstupom času sa však ako výrazný nedostatok ukázala hrúbka konštrukcie, kvôli ktorej sa už viacero používateľov sťažovalo, že iPad Pro im prišiel ohnutý.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o chybný či poškodený kus. V tomto prípade to tak nie je, nakoľko aj samotný Apple potvrdil, že sa nejedná o žiadnu chybu, ale vedľajší účinok výrobného procesu. Došlo už aj k potvrdeniu toho, že konkrétnym procesom, ktorý spôsobuje ohyb, je proces chladenia. Ten ovplyvňuje kovové a plastové materiály tabletov.

Najčastejšie sa ohyb nachádza na mieste linky antén, ktoré oddeľuje rôzne časti kovu, z ktorého je tvorená zadná strana. Apple však uvádza, že mierne ohnutie sa nebude zhoršovať a ani ovplyvňovať výkon zariadenia.

Prečítajte si tiež!
Apple zažíva krušné časy. Zákaz predaja niektorých iPhonov platí už aj v Nemecku

iPad Pro spĺňa všetky štandardy

Jeden zo zákazníkov sa s týmto problémom rozhodol obrátiť na samotný Apple a generálneho riaditeľa Tima Cooka, ktorému adresoval mail. Odpoveď na správu však prišla od viceprezidenta pre hardvérové inžinierstvo, ktorým je Dan Riccio a znela nasledovne:

Dizajn iPadu Pro spĺňa, alebo dokonca presahuje všetky štandardy najvyššej kvality, ktoré spoločnosť má pri výrobnom procese. Všetko je vypracované starostlivo a každá časť výrobného procesu bola presne meraná a viackrát kontrolovaná. Špecifikácie mikrónov sú dokonca prísnejšie, než boli pri predošlých verziách.

Súčasná špecifikácia iPadu Pro predstavuje 400 mikrónov, čo je menej než pol milimetra či 4 listy papiera. To však pri bežnom používaní tabletu žiadnym spôsobom nezmení životnosť či výkon a taktiež nedôjde ani k ovplyvneniu funkcií zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom