Tablety iPad Pro sú na trhu už nejaký ten čas. Priniesli zásadné vylepšenia nielen po výkonovej, ale taktiež aj po dizajnovej stránke. S odstupom času sa však ako výrazný nedostatok ukázala hrúbka konštrukcie, kvôli ktorej sa už viacero používateľov sťažovalo, že iPad Pro im prišiel ohnutý.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o chybný či poškodený kus. V tomto prípade to tak nie je, nakoľko aj samotný Apple potvrdil, že sa nejedná o žiadnu chybu, ale vedľajší účinok výrobného procesu. Došlo už aj k potvrdeniu toho, že konkrétnym procesom, ktorý spôsobuje ohyb, je proces chladenia. Ten ovplyvňuje kovové a plastové materiály tabletov.

Najčastejšie sa ohyb nachádza na mieste linky antén, ktoré oddeľuje rôzne časti kovu, z ktorého je tvorená zadná strana. Apple však uvádza, že mierne ohnutie sa nebude zhoršovať a ani ovplyvňovať výkon zariadenia.

Prečítajte si tiež!
Apple zažíva krušné časy. Zákaz predaja niektorých iPhonov platí už aj v Nemecku

iPad Pro spĺňa všetky štandardy

Jeden zo zákazníkov sa s týmto problémom rozhodol obrátiť na samotný Apple a generálneho riaditeľa Tima Cooka, ktorému adresoval mail. Odpoveď na správu však prišla od viceprezidenta pre hardvérové inžinierstvo, ktorým je Dan Riccio a znela nasledovne:

Dizajn iPadu Pro spĺňa, alebo dokonca presahuje všetky štandardy najvyššej kvality, ktoré spoločnosť má pri výrobnom procese. Všetko je vypracované starostlivo a každá časť výrobného procesu bola presne meraná a viackrát kontrolovaná. Špecifikácie mikrónov sú dokonca prísnejšie, než boli pri predošlých verziách.

Súčasná špecifikácia iPadu Pro predstavuje 400 mikrónov, čo je menej než pol milimetra či 4 listy papiera. To však pri bežnom používaní tabletu žiadnym spôsobom nezmení životnosť či výkon a taktiež nedôjde ani k ovplyvneniu funkcií zariadenia.

O autorovi
Patrik Zengevald
Volám sa Patrik a som študentom posledného ročníka magisterského stupňa štúdia. Rád športujem a zaujímam sa o novinky nielen zo sveta technológií.