Spoločnosť Apple zverejnila zoznam noviniek, ktoré prinesie nová verzia iOS 11.3. Vývojári ich už môžu testovať a ostatní používatelia sa aspoň môžu začať tešiť na nové funkcie a drobnosti, ktorých nebude málo. 

Toto je celý zoznam noviniek, o ktorých sa Apple zmienil v tlačovej správe:

1. Zobrazenie stavu zdravia batérie v Nastavenie > Batéria. Pokiaľ príde čas na výmenu batérie, objaví sa odporúčanie (pre modely iPhone 6 a novšie).

2. Ďalšia novinka, ktorá sa týka batérie. Používatelia budú môcť vypnúť funkciu správy napájania, ktorá môže mať vplyv na výkon zariadenia. Správa napájania je momentálne dostupná pre majiteľov iPhonu 6, 6S, SE, 7 a 7 Plus.

3. ARKit 1.5 pre vývojárov umožní umiestňovať virtuálne objekty na steny, dvere a iné vertikálne povrchy. Pribudne tiež presnejšie mapovanie nepravidelne tvarovaných povrchov, o 50 % lepšie rozlíšenie a podpora pre autofokus.

4. Do aplikácie Zdravie pribudne funkcia Health Records. Umožní hromadenie informácií z nemocníc, kliník a samotnej aplikácie, aby organizovali a poskytovali rýchly a organizovaný prístup k lekárskym údajom. Táto služba bude šifrovaná a chránená heslom.

5. 16 nových Animoji postáv, vrátane leva, medveďa, draka a lebky.

via GIPHY

6. Apple Music sa dočká hudobných videí.

7. Apple News dostane vylepšené funkcie Top Stories a Video group v sekcii „For You“ (Apple News je dostupné iba v USA, Spojenom kráľovstve a Austrálii).

Nenechaj si ujsť
Vďaka chybe Apple si mohli používatelia oficiálne stiahnuť staršie verzie iOS

8. Do Správ pribudne beta funkcia Business Chat. Rozhovory s obchodníkmi sa tak budú viesť omnoho jednoduchšie.

9. Podpora Advanced Mobile Location (AML) na automatické odosielanie aktuálnej polohy používateľa pri volaní na tiesňové služby v krajinách, kde je AML podporované.

10. Autentifikácia softvéru HomeKit umožní vývojárom pridať podporu HomeKit k existujúcemu príslušenstvu.

Používatelia zapojení do Developer Programu si môžu nové funkcie vychutnávať a testovať už v tejto chvíli. Ostatní nedočkavci si už v nasledujúcich týždňoch budú môcť stiahnuť verejnú beta verziu. Nakoniec príde rad na tých, ktorí si radšej počkajú na finálnu verziu. Tá podľa Apple príde niekedy v priebehu jari.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom