Dlhé roky predávali na Slovensku produkty z dielne spoločnosti Apple len autorizovaní predajcovia v niekoľkých veľkých mestách. Teraz sa po dlhom čakaní rozhodol tento gigant oficiálne zavítať k nám a po Českej republike otvorí svoj prvý obchod aj na Slovensku. Nový Apple Store má byť otvorený už v závere tohto roka. 

Začiatkom roka sa po stretnutí českého premiéra Andreja Babiša s CEO Apple otvorila téma oficiálneho obchodu spoločnosti v Česku. Apple Store totiž doteraz nebol ani u našich susedov. Po dohode týchto dvoch pánov sa stane domovom pre tento obchod Applu Praha, čo Andrejovi Babišovi prisľúbil Tim Cook. Podľa najnovších informácií však už Česku nebudeme dlho závidieť a vlastného Apple Store sa dočkáme čoskoro aj my.

Apple zavíta po rokoch aj k nám

Kalifornský gigant sa rozhodol vybudovať svoju oficiálnu predajňu na Slovensku po dohode s premiérom Petrom Pellegrinim. Zásadnou otázkou však bolo, kde sa nový Apple Store bude nachádzať. Prekvapivo sa nakoniec jeho domovom nestane Bratislava, ale najväčšie mesto východu, Košice. Svoje priestory Apple nájde v historickej budove Starého Mesta, ktorá sa zvnútra premení na modernú predajňu spĺňajúcu jeho štandardy.

Nenechaj si ujsť
Prvá slovenská banka oficiálne ohlásila, že prinesie Apple Pay

Vďaka tomu budú fanúšikovia omnoho bližšie k oficiálnej predajni, kde si budú môcť kúpiť všetky novinky krátko po ich predstavení. Takouto výsadou sa môže pochváliť len zopár európskych miest a po Prahe budú práve Košice hostiť jedného z najväčších výrobcov sveta. Viac informácií sa dozvieme v najbližších mesiacoch a následne počas oficiálneho otvorenia Apple Store, ktoré sa môže uskutočniť už v októbri alebo novembri tohto roka.

Prečo sa Apple rozhodol pre Košice? Peter Pellegrini argumentoval, že aj týmto krokom chce posilniť ekonomiku či vyspelosť východu našej krajiny, a tak práve Apple a jeho obrovská základňa fanúšikov budú tým pravým hnacím motorom.

 

Pre mnohých fanúšikov sa môže toto rozhodnutie spoločnosti zdať priam neuveriteľným a je to skutočne tak. V mene celej redakcie ti prajeme príjemný 1. apríl a nezabúdaj, že dnes nemôžeš veriť ničomu. ;-).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom